Kapat

Doğu Gutalı Çocukların Beşir’i Olduk

Beşir Derneği, Doğu Guta’dan İdlib’in al-Dana bölgesine yerleştirilen savaş mağduru ailelere giyim yardımı gerçekleştirdi.


Suriye savaşının ilk yıllarından beri ülkedeki çeşitli bölgelerde gıdadan yakacağa, giyimden sağlığa, barınmadan sosyal markete pek çok insani yardım faaliyeti gerçekleştiren Beşir Derneği, Türkiye’nin insani yardım gücünü, merhamet ve şefkatini bölge halkına hissettirmeye gayret ediyor.

 

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarıyla güvenli hale getirilen bölgelere yerleştirilmek üzere tahliye edilen Doğu Gutalı mazlumlara her gün sıcak yemek dağıtımına başlayan Beşir, İdlib’in al-Dana bölgesine yerleştirilen Doğu Gutalı muhacir ailelere giyim yardımında bulundu.

 

Beşir Derneği yetkililerinden yapılan açıklamalara göre Doğu Guta’dan Fırat Kalkanı bölgesine göçlerin devam etmesi bekleniyor. Yeni gelenler için özellikle tek kişilik sünger yatak, battaniye, çadır altına sermek için 4×4 kilim veya halı, çocuk bezi, çocuk maması, bebe bisküvisi, hazır konserve, su, leğen, maşrapa, güğüm, bardak gibi plastik mutfak araç ve gereçleri el ve banyo sabunu, sıvı deterjan, şampuan vb. acil ihtiyaçlar oluyor.

 

Türk halkının, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de desteklerini esirgemeyeceğini bilmenin gururuyla gayretlerini sürdürdüklerini ifade eden yetkililer, tüm hayırseverleri yardıma çağırıyor.