Kapat

''Desteğe İhtiyacı Olan Herkesin Yanındayız''

Beşir Derneği’nin faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Muş İl Temsilcisi Erhan Güler, desteğe ihtiyacı olan herkese herhangi bir ayrım yapamadan hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

     Beşir Derneği Muş İl Temsilcisi Erhan Güler, çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Derneğin kamu yararına çalışan uluslararası bir dernek olduğunu kaydeden Güler, insanlara hizmet etmenin memnuniyet verici olduğunu belirterek, Beşir Derneği olarak bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

    Güler açıklamasında, “Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği İçişleri Bakanlığının  Bakanlar Kurulunca,  Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü Hakkına sahiptir” dedi.

      Hayır işlerinin yaygınlaşmasını amaçladıklarını belirten Güler, “Derneğimiz, Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak, Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, Hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilme düsturu ile yardımlaşmayı şiar edinmiştir. Beşir Derneği olarak hayır yapanla ihtiyaç sahibi arasında köprü görevini yerine getirmeye gayret ediyoruz. Biliyoruz ki Adalet herkesin aynı şekilde kazanması değil; daha çok kazananın, olmayanla paylaşmasıdır.                     Kuruluşundan bu güne kadar sürekli faaliyet alanı genişleyen, gönüller yapan Dernek olarak Muş ilinde de faaliyetlerini yürütmek adına “gönüller yapmaya” aday olmaktan memnuniyet duymaktayız” ifadelerini kullandı.