Kapat

Denizli’den Suriye’ye Uzanan Yardım Eli

Beşir Derneği Denizli Temsilciliği’nden Suriye’ye sevk edilen yardım tırı, dualarla uğurlandı.

Suriye’de savaşın başladığı günlerden bu yana gerek ülkemize göç etmek zorunda kalan muhacirlerin gerek Suriye’de kalmayı tercih eden mazlum kardeşlerimizin yaralarını sarmak, gönüllerini yapmak ve eğitimden sağlığa, gıda yardımından ısınmaya varana kadar pek çok ihtiyacını temin ve tedarik etmek için adeta seferber olan Beşir Derneği, bir kez daha harekete geçti.


Beşir Derneği Denizli Temsilciliği’nin Semerkand Vakfı, TÜMSİAD ve GENÇ-KON’un katkılarıyla organize ettiği yardım tırı için temel insani ihtiyaçların karşılanmasına yönelik malzemeler tedarik edildi. Beşir Derneği Ege Bölge Müdürü Osman Ayaz’ın başında bulunduğu yardım tırı, birkaç gün içerisinde Halep ve İdlib’teki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere dualarla uğurlandı.


Ayaz, yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“Dernek olarak her zaman mazlum insanların yanında yer almaya gayret ediyoruz. Bölgede faaliyet yürütmekte olan ekmek fırını ve aşevi aracılığıyla her gün yapılan yardımların yanı sıra, zaman zaman bölgedeki ihtiyaca göre değişebilen giyim, temizlik malzemesi, ilaç, yakacak gibi yardımlarımızı da sürdürüyoruz. Allah’a şükürler olsun ki alan el değil, veren el durumundayız. Bu gayretlerimizi artırarak devam edeceğiz.”


Fotoğraf Galerisi