Kapat

Denizli'de Gönül Sofraları Kuruldu

Beşir Derneği ve Pamukkale Belediyesi birlikte üniversite bölgesinde kurduğu iftar çadırında, çoğunluğu öğrenci olmak üzere her gün bin 300 vatandaş orucunu birlikte açıyor.

     Beşir Derneği ve Pamukkale Belediyesi birlikte üniversite bölgesinde kurduğu iftar çadırında, çoğunluğu öğrenci olmak üzere her gün bin 300 vatandaş orucunu birlikte açıyor.

     Pamukkale Belediyesi, Beşir Derneği ile birlikte Ramazan ayı nedeniyle Pamukkale Üniversitesi’nin alt kısmında İftar Çadırı kurdu. Hayırseverlerinde büyük destek verdiği iftar çadırında çoğunluğu Pamukkale Üniversitesi öğrencisi olan bin 300 vatandaş, her gün yan yana birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşıyor. Çadırda orucun 15’nci gününde Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Kaya, merhum babası Hacı Tevfik Fikret Kaya’nın hayrına iftar verdi. İftara katılan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, iftar öncesinde öğrencilerle sohbet etti, kazanların başına geçerek vatandaşlara yemek dağıttı. İftar çadırında dualarla hep birlikte oruçlar açıldı.

     Beşir Derneği Başkanı Emrah Gürbüz, rahmet ayı Ramazan da böylesi önemli bir organizasyonla gönül sofralarını kurduklarını belirterek, “Bu gönül sofralarının kurulmasında büyük emeği olan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“RAMAZAN’IN MANEVİYATINI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

     Pamukkale Belediyesi olarak, Ramazan ayının o maneviyatını, sevincini, bereketini, muhabbetini ilçede en iyi şekilde yaşatmaya gayret ettiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, “Rahmet, bereket mağfiret ayı olan, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e Allah’ın izniyle hep birlikte ulaştık. Bu maneviyatı yüksek ayda paylaşmanın önemini aktarmaya, ‘Nerede o eski Ramazanlar’ diyenlerin nostalji özlemini gidermeye çalışıyoruz. Karahayıt’ta Ramazan Geceleri etkinliğimizle birbirinden değerli sanatçılarımızı vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Hem çocuklarımıza ve ailelere yönelik meddah gösterileri ve özel etkinlikler yanında programlarda sanatçılarımız, ilahiler, dini sohbetler, ezgilerle gönüllere sesleniyor. Pamukkale Üniversitemizin hemen yanında çoğunluğunu yine üniversite öğrencilerimizin oluşturduğu vatandaşlarımıza, Beşir Derneği ve hayırseverlerimizin desteğiyle kurduğumuz iftar çadırında gönül sofraları açıyoruz” dedi.


Fotoğraf Galerisi