Kapat

Çorum’dan Suriye’ye 26 Ton Yardım

Beşir Derneği Çorum Temsilciliği tarafından "Sana İhtiyacım Var" kampanyası kapsamında toplanan yaklaşık 26 tonluk yardım malzemesi, dualar eşliğinde Çorum'dan Suriye'ye uğurlandı. Yardımların toplanmasında Beşir Derneği Osmancık ve Sungurlu Temsilcilikleri de destek oldu.

Organizasyonda konuşan Beşir Derneği Çorum Temsilcisi Murat Beşikçioğlu, dernek olarak dünyanın 55 ülkesinde, Türkiye'de 237 temsilcilikle faaliyet gösterdiklerini belirterek, yaklaşık 3 yıldır Suriye'deki insanlık dramına kayıtsız kalmadıklarını söyledi.

Suriye'de bir insanlık dramı yaşandığını vurgulayan Beşikçioğlu, "Suriye'de bir insanlık suçu işleniyor. Binlerce insan öldü, yüz binlercesi evinden, yurdundan oldu, milyonlarcası mülteci konumuna düştü. Gerçekten bir insanlık dramı var. Buna da kayıtsız kalamazdık. Beşir Derneği olarak Çorum'dan 3. yardım tırımızı Suriye'ye gönderiyoruz. Bu tırı, Osmancık ve Sungurlu temsilciliklerimizin destekleriyle doldurduk" ifadelerini kullandı.

Çorum'dan bugüne kadar Suriye'ye tonlarca yardım malzemesi gönderildiğini belirten Beşikçioğlu, "Bu yardım tırımızda da yaklaşık 26 ton malzeme var. Yardımlar içerisinde un, kuru bakliyat, şeker, çay gibi başlıca gıda malzemeleri ile giysi ve çocuklar için muhtelif malzemeler yer alıyor" diye konuştu.

Beşikçioğlu'nun konuşmasının ardından yardım malzemesi yüklü tır, dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.


Fotoğraf Galerisi