Kapat

Çorlu'dan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği Bayır Bucak Türkmenlerine 25 tonluk insani yardım malzemesi gönderdi.

    Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği aracılığıyla temin edilen insani yardım malzemelerini taşıyan tır, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Çorlu'dan uğurlandı.
    Beşir Derneği Çorlu Temsilciliği'nde düzenlenen tören, Ergene İlçe Müftüsü Mehmet Bican'ın dua etmesi ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
    Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, törende yaptığı konuşmada, hükümet olarak Türkmenlerin her zaman yanında olduklarını söyledi.
Türkiye'nin çok güçlü bir devlet olduğunu vurgulayan Akgün, kendilerine ihtiyaç duyan herkesin yanında olduklarını anlattı.
Beşir Derneği Çorlu Temsilcisi Hasan Cevval de yardım kampanyası kapsamında toplanan ihtiyaç malzemelerini, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırmaya başladıklarını aktardı.
   Cevval, "Beşir Derneği olarak Bayırbucak Türkmenleri'nin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Dernek üyelerimiz tarafından toplanan yardım malzemelerini buraya yollamaya başladık. Daha önce de belli başlı yardım malzemesi yollamıştık. Bu tırımızda 25 tonluk yardım malzemesi bulunuyor.Yardım tırımızda un, şeker ve benzeri malzemelerin yanı sıra, giysi, kışlık bot, battaniye bulunuyor. Bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.Konuşmaların ardından yardım tırı yola çıktı.


Fotoğraf Galerisi