Kapat

Beşir Derneği

Çankırı Beşir Derneğinden 27 Ton Gıda Yardımı

Çankırı Beşir Derneğinden 27 Ton Gıda Yardımı

Beşir Derneği Çankırı Temsilcileri vatandaşlardan toplanan 24 ton un ve 2 ton yağ Halep’ te mağdur olan kişilere ulaştırılmak üzere Çankırı Merkezden dualarla gönderildi.

Beşir Derneği Çankırı Temsilcisi Salih Özkan, TRT Çankırı Muhabiri Abdulhalik Demir’ e Yaptığı Açıklamada ”Beşir Derneği dünya genelinde 55 ülkede aktif çalışmaktadır. Türkiye’de ise 254 temsilciliği olan kamu yararına çalışan bir dernek.

Beşir Derneği 2013 yılının nisan ayında bakanlar kurulu kararı ile kamu yararı statüsüne kavuşmuş bir dernektir.

Çankırı’da ise mülteci kardeşlerimiz olsun ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz olsun bunlara iki haftada bir yardımlarımız oluyor.

Malum bu olaylardan ötürü Halep’teki kardeşlerimize de Çankırı Beşir derneği olarak  25 ton un yardımı ve 2 ton yağ yardımımız oldu. İnşallah oradaki kanayan yaraya bir nebzede bizim faydamız oldu ise bizler için onur kaynağıdır diye düşünüyoruz. Allah bu yardımı yapanlardan razı olsun.

Biz bu toplanan yardımları Kilis’te aş evimiz var. Reyhanlı’da Aş evlerimiz var. İnşallah oraya ulaştıracağız. 

Dünyanın sessiz kaldığı, Türkiye’ nin hiçbir zaman sessiz kalmadığı her zaman ve her daim mazlum ve mağdurların yanında olduğunu göstermek amacı ile bir yardım kampanyası başlattık.

İnşallah bu toplanan yardımları da sağ salim yerine ulaştıracağız. Orada bir insanlık katliamı yapılıyor. Dünya buna sessiz kalıyor. Bizler millet olarak , Türk Devleti olarak her daim mazlumun ve mağdurun yanındayız.  İnşallah bu mağduriyetler giderilir. Oradaki kardeşler din kardeşlerimiz sağ sağlım tekrar vatanlarında yaşaya bilirler.

Rabbim onların yar ve yardımcısı olsun. Buradan yardım yapanlara da teşekkür  ediyoruz. Allah Herkesten razı olsun” dedi.


Fotoğraf Galerisi