Kapat

Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz

Beşir Derneği tüm Türkiye’de ‘Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz’ diyerek 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ün 1915 yılında Çanakkale cephesindeki yemek listesine göre dağıtım yapıyor, Çanakkale ruhunu yeniden hatırlatıyor.


Çanakkale zaferinin üzerinden 103 yıl geçti ancak ecdadımızın ‘Çanakkale Geçilmez’ deyip vatan uğruna canını hiçe sayarak verdiği mücadele, yazdığı destan ve ortaya koyduğu ruh asla unutulmadı, unutulmayacak!


Beşir Derneği olarak bizler tüm Türkiye’de ‘Çanakkale Şehitlerimizin Sofrasına Misafir Oluyoruz’ diyerek 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ün 1915 yılında Çanakkale cephesindeki yemek listesine göre dağıtım yapıyor, Çanakkale ruhunu hem kendi gönlümüzde hem de yeni nesiller nezdinde yeniden hatırlatıyoruz.


Çünkü inanıyoruz ki o ruh yeniden hissedilir, yeniden ihya edilir, yeniden dirilirse her şey tarihte olduğu gibi bugün de yerli yerini bulur. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin gücüyle dostluklar pekişir, mazlumlar kurtulur, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizin ruhları şâd olur.


‘15 TEMMUZ’DA MEYDANLARDAYDIK’


‘Milli İrade Nöbetindeyiz Şimdi ve Daima’ diyerek 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak adına Türkiye’nin 81 ilinde meydanlardaydık. Beşir Derneği olarak milyonlarca vatandaşımızla beraber nöbet tuttuk ve vatandaşlarımıza sıcak yemek, tatlı, su, meyve suyu, çay, kahve gibi ikramlarda bulunduk.


Kandil, bayram gibi dini ve milli özel günlerde de 81 ilde, yüzlerce meydanda milyonlarca vatandaşımıza kandil simidi, aşure, helva, limonata, tatlı ikramlarında bulunan Beşir Derneği, ecdadımızdan miras kalan geleneklerin yaşatılmasına katkı sağlıyor.