Kapat

Büyükçekmece’de Hedef ‘Paylaşım Noktası’

Beşir Derneği'nin Büyükçekmece Temsilcisi Uğur Binbay, HaberEkspress'e yaptığı açıklamalarda derneğin gelecekteki hedeflerine yönelik bilgiler paylaştı.


Beşir Derneği'nin Büyükçekmece Temsilcisi Uğur Binbay, gazeteye yaptığı açıklamalarda derneğin gelecekteki hedeflerine yönelik bilgiler paylaştı. Temsilci Binbay, dernek olarak hedeflerinin ilçede ihtiyaç sahiplerine 'Paylaşım Noktası' açmak olduğunu aktardı.

 

Mevlid Kandili sebebiyle kurum ziyaretlerine eşlik ettiğimiz Büyükçekmece Beşir Derneği Temsilcisi Uğur Binbay, gazetemize yaptığı açıklamalarda derneğin gelecekteki hedeflerinden bahsetti. Dernek olarak birçok konuda çalışmalar yürüttüklerine değinen Temsilci Binbay, gelecekte ilk hedeflerinin Büyükçekmece genelinde ihtiyaç sahiplerine yönelik bir 'Paylaşım Noktası' açmak olduğunu aktardı.

 

İhtiyaç sahiplerine destek için 255 temsilcilik

 

Ülke genelinde 30 üzeri 'Paylaşım Noktası' olduğuna dikkat çeken Beşir Derneği Temsilcisi, bu noktaların ihtiyaç sahiplerinin giyim ve erzak sıkıntılarını giderme yönünde faydalı merkezler olduğunu vurguladı. Büyükçekmece'de de 35 gönüllü çalışanı ile başarılı işlere imza attıklarını aktaran Binbay, yakın zamanda ilçedeki ihtiyaç sahiplerine katkılarının artacağı müjdesini de gazetemiz aracılığı ile duyurdu.

 

Beşir Derneği, Türkiye genelinde 255 temsilcilik ile ihtiyaç sahiplerine ulaşıp, bu yönde çalışmalar sürdürüyor. Yurtdışında da pek çok ülkeye yardımda bulunan dernek, 33 tane paylaşım noktası ile ihtiyaç sahiplerine giyim, erzak ve nakdi destekte bulunuyor. Semerkand Vakfı ve AFAD ile işbirliği halinde çalışan dernek, ilçe temsilciliğinde de önemli adımlar atıyor.

 

Mevlid Kandili'nde halk ile buluştular

 

Mevlid Kandili ziyaretleri sırasında dernek gönüllüleri Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beylikdüzü Polikliniği, Özel Mutlu Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İkbal Kız Kuran Kursu ve Özel Hayat Huzur ve Bakım Evi'ni ziyaret edip, kandil simidi dağıttı. Hastanede, hastalar ve personel ile bir araya gelen temsilci Binbay, hastalarla özel olarak ilgilenerek, isteklerini ve ricalarını sormayı da ihmal etmedi.  Hastanenin birimleri ve acil ünitesinde kandil simidi dağıttıktan sonra yaşlılar ile bir araya gelen gönüllüler, oradakileri ilgi ve sevgi ile kucakladı. Kurumun yöneticileri ile bir araya gelen Binbay, bakım evinin sorunlarını ve isteklerini dinledi.

 

'Derdimiz değer üretmek'

 

Yurtdışındaki faaliyetleri devam ederken ilçe temsilcisi olarak önceliğin Büyükçekmece'de olduğunu belirten Binbay, "Ayda bir genel başkanımızla toplantı yapıyoruz; daha ne yapabilir, nasıl projeler geliştirebiliriz. Bunları konuşuyoruz ve neticesinde bize görevlerimizi veriyorlar.  Biz insanlığa, topluma nasıl faydalı olabiliriz. Nasıl bir değer üretebiliriz? Bunların çabası içerisindeyiz. Şu an önceliğimiz kendi bölgemiz. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' Hadis-i Şerifi doğrultusunda ilerliyoruz. Büyükçekmece'de herkes elini uzatırsa bu iş sonuçlanır" ifadelerini kullandı.