Kapat

Bugünün küçükleri yarının BÜYÜKLERİNDEN

Beşir Derneği Konya Koordinatörlüğü ve Konya / Karatay paylaşım noktamıza Anlamlı ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Erguvan Anaokulu minik öğrencilerimiz Koordinatörlük ve paylaşım noktamızı öğretmenleri rehberliğinde ziyarete geldiler.

 Minik kardeşlerimiz ile tek tek tanışarak, sıcak sohbetler ettik.Duygusal anların yaşandığı ziyarette, ihtiyaç sahiplerine yardım maksadıyla getirdikleri hediyelerini öğretmenleri nezaretinde Derneğimize takdim eden, minik öğrenciler; ülkemize ve milletimize hayırlı birer evlat olabilmeleri adına üzerlerine düşen vazifeleri yerine getireceklerine, ahlaklı ve iyi bir insan olacaklarına, anne ve babalarına asla karşı gelmeyeceklerine ve öğretmenlerine saygıda kusur etmeyeceklerine dair söz verdiler

Paylaşmak (özellikle de tanımadıklarımızla) öğrenilen bir şey. Kimse doğar doğmaz “Şu tulumum bana olmuyor. Yeni doğan arkadaşa vereyim.” demiyor

Zaman içerisinde öğreniyor insan. Bazen mecbur kalıyor paylaşmaya, iki kardeşin bir oyuncağı paylaşması gibi. Diğer zamanlarda gözlemleyerek öğreniyor paylaşımı. Ne zamanki paylaştığınızda, ihtiyaçlı birinin sizin sayenizde gülümsediğini hissediyorsunuz, işte o zaman paylaşımcı bir insan hâline geliyorsunuz. Başkalarını mutlu etmek size haz veriyorsa, bunu yapmaya devam ediyorsunuz.

Her çocuk büyümeyi bekler ve büyümenin en iyi göstergelerinden biriside diğerlerine yardım edebilecek yaşa gelmektir. Çocuklar kendilerine sorumluluk verilmesinden ve ihtiyaç sahiplerine yardım edebildiklerini hissetmekten çok hoşlanırlar. Bu nedenle, birilerine, bir yabancıya, hele ki bir ihtiyaç sahibine yardım etmeyi tereddüt etmeden yaparlar. Bu bir bakıma iyi bir şey, çocuklarımız, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye ve onlarında iyi olmasına önem verdikleri sürece insani yanlarını koruyacaklardır.

Çocuklarımızı yardımlaşmaya motive ederken, bizlerinde dikkat etmesi gereken konu, bu olumlu davranışı desteklememizden geçer. Önemli olan miniğin yardımının istenilen yere ulaştığı ve bu yardımın çok makbule geçtiğinin açıkça anlatılması gerekmektedir. İşte bizde Beşir Derneği 3.Bölge Koordinatörlüğü olarak bizleri ziyarete gelen kardeşlerimize paylaşım noktamızı gezdirerek yardım yapmanın önem ve ehemmiyetini dilimizin döndüğünce anlattıktan sonra, Kendileri küçük olsa da yürekleri büyük olan bu minik kardeşlerimize, meyve suyu, şeker ikram ettik.

Ziyaret sonrası çocuklar, çok mutlu oldu. Bu vesileyle Özel Erguvan Ana Okulu minik öğrencilerimize ve onları yetiştiren değerli hocalarımıza göstermiş oldukları fedakârlıkları için teşekkür ederim.

HAYIRLA KALINIZ


Fotoğraf Galerisi