Kapat

Beşir Derneği

Bu Ramazan Şatafattan Kaçalım

Gebze TÜMSİAD, bu sene Ramazan ayında protokol yemeklerini iptal ederek yoksulların Beşir Derneği aracılığıyla yanlarında olacaklarını açıkladı.

   Bu Ramazan ilk olsun ve gösterişli iftar sofraları son bulsun.Ramazan Ayı telaşının yaşandığı şu günlerde vatandaşlar kurum ve kuruluşların her yıl düzenlenen gösterişli iftar sofraları yerine yoksullara yardım elinin uzatılmasını istiyor. Gebze TÜMSİAD da bu kapsamda karar alarak protokol iftarını iptal etti.

  11 Ayın Sultanı Ramazan’ın başlamasına artık sayılı günler kaldı. İslam Alemi’ni Ramazan telaşı sararken, vatandaşlarda Ramazan hazırlıklarına başladı.  Gerek kumanyalar alarak gerekse de Ramazan alışverişleri alarak 11 Ayın Sultanı için vatandaşlar hazırlık yaparken, her Ramazanın tartışmasız en çok konuşulan meselesi gösterişli iftar sofraları. İftar daveti adı altında yapılan ve her yıl Binlerce liraya mal olan gösterişli iftar sofralarından vatandaşlar uzak durulmasını istiyor.

Gösterişli Sofralar Son Bulsun

   Hayırdan çok şova dönüşen Ramazan iftarlarını gerçekleştiren Kurum ve kuruluşlara seslenen vatandaşlar bunun  yerine yoksullara yardım edilmesini istiyor. Kent protokolüne yönelik verilen iftarlarda aynı isimlerin sürekli döngü halinde birbirlerini ağırladığını ifade eden vatandaşlar, şatafattan kaçınılmasını istiyor. Bu konuda kurum, kuruluş ve derneklerin ne kadar duyarlı olacağı ise merak konusu. 

  Tümsiad Örnek Oldu 

    Öte yandan Gebze’de faaliyet gösteren önemli SİAD’lardan biri olan TÜMSİAD Gebze Şubesi son yönetim kurulu toplantısında aldığı karar ile her yıl protokole verdiği iftar yemeklerini iptal etti. Gebze TÜMSİAD yönetimi Gebze Bölge protokolüne verdiği iftar yemeği programlarını iptal ederek iftar yemeği bedelini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Uluslar arası yardım kuruluşu Beşir Derneği işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine ulaşacak olan Gebze TÜMSİAD ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek. Bu kararın diğer kuruluşlara da örnek olması dilendi.