Kapat

Bombalar Altında Yardım

Beşir Derneği bombalara aldırış etmeden mazlum Suriye halkına yardım ediyor

“Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası kapsamında Beşir Derneği’nin Suriyelilere yaptığı yardımlar hız kesmeden sürüyor.

 Beşir Derneği başta Halep olmak üzere Keferğan, Telşaiir, Türkmenbarih, Babinnis, Sweeje, El vakıf, Düdyan, El hasiyye, El Bab, Deyinhafir, Brağita, Şmerin, Iral, Çobanbey, Hava-hüyük gibi Suriye şehirlerinde 3.900 aileye ortalama 34.507 kişiye bombaların altında yardım götürüyor.

Yeni depolar kuruluyor

 Yardımlar, gıda yardımları, giyecek yardımları ve tıbbi yardımlardan oluşuyor. Suriyeli vatandaşlardan oluşan dağıtım ağı, aldığı yardımları son noktaya kadar belgeliyor ve görüntülüyor.

Kilis’te 500 m2 kapalı 500 m2 açık alanda sınır kapısına yakın bir noktada lojistik depo oluşturan Beşir Derneği, Reyhanlı, Akçakale, Yayladağı’nda yaptıracağı yeni depolarla yardımların daha düzenli ve kontrol altında dağıtılması ve gelen ayni bağışların tasnif edilmesini sağlayacak.

Yardımlar yüzbinlere ulaşıyor

Beşir Derneği yurt içinde Ceylanpınar, Akçakale,  Kilis, Nizip, Antakya, Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol ve Kırıkhan’da Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalar yapmakta kardeş aile projesini uygulamaktadır. 1500 aileye, bunların haricinde yaşamlarını sürdüren yüzbinlerde Suriyeli mültecilere düzenli olarak yardım ediyor. Ayrıca genel ihtiyaç malzemesi dağıtımı ile yurt içerisinde yaklaşık 2.000.000 TL tutarında ayni yardım 20.000 kişiye ulaştırıldı. Beşir Derneği, genel dağıtım yardımları ile toplam da yaklaşık 100.000 kişiye yardım ediyor.


Fotoğraf Galerisi