Kapat

''Bir Yetim Sevindir Dünya Senindir''

eşir Derneği her sene olduğu gibi bu Ramazan Ayında da Türkiye’nin 300 noktasında Ramazan-ı Şerif bereketini yaşatmaya devam ediyor..Ramazan ayının 15.de Dünya yetimler günü münasebetiyle yetimlere yönelik çalışmalar Türkiye'nin dört bir köşesinde hız kesmeden devam ediyor

    Beşir Derneği  her sene  olduğu gibi bu Ramazan Ayında da  Türkiye’nin 300 noktasında Ramazan-ı Şerif bereketini yaşatmaya devam ediyor..Ramazan ayının 15.de Dünya yetimler günü münasebetiyle yetimlere yönelik çalışmalar Türkiye'nin dört bir köşesinde hız kesmeden devam ediyor.Bu minvalde hareket eden Beşir Derneği İzmir Temsilciliği ''Bir yetim sevindir dünya senindir'' sloganıyla hareket ederek İzmir'de yaşayan 1001 yetimi giydirmek için çalışmalara başladı.

    Bu yapılan anlamlı faaliyetle ilgili açıklamalarda bulunan Beşir Derneği İzmir Temsilcisi Cesur GÜLSES şunları kaydetti. "Bir yetim sevindir dünyalar senindir  sloganı ile çıkmış olduğumuz bu hayırlı yolda Ramazan ayının manevi ikliminden istifade ederek Beşir derneği İzmir Temsilciliği olarak 1001 yetim ve mahzun evladımızı giydiriyoruz. İlk etapta ayakkabı ve hediye çeklerini teslim ettiğimiz yavrularımızın tebessümü ve mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Gönlü mahzun yavrularımız Hz. Muhammed (sav) emaneti olarak bizlere emanet düsturu ile onlara sahip çıkıyoruz. Nerede mahzun ve mahcup bir gönül var ise orada onlar ile olmak, onlar ile hayatı paylaşmak hedefimizdir. Gönüller yapıp onlar ile bir olmak ve hayatı o küçük yürekler ile anlamlandırmak derdindeyiz. Bizlere bu ve diğer tüm faaliyetlerimizde destek olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım '' dedi.Yapılan bu anlamlı faaliyetle alakalıbirlikte miniklerin mutluluğu yüzlerine yansıdı.