Kapat

Bir Tır Dolusu Battaniye Dualarla Uşak’tan Yola Çıktı

Uşak’tan bir tır dolusu battaniye, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Beşir Derneği Reyhanlı Lojistik Deposu’na sevk edildi.


Kimi yerde bir yudum su, kimi yerde bir lokma ekmek, kimi zaman sevgiyle kucaklaşacak bir kardeş, kimi zaman sıcak bir battaniye olan; mazlumların umudu, yetimlerin emanetçisi Beşir Derneği, insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Ramazan’da fitre, zekât ve kumanyalarla; Kurban’da vekâleten kurban kesim organizasyonları ve bağış et yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Beşir Derneği, kış mevsimin yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte Uşak’tan bir tır dolusu battaniyeyi, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Beşir Derneği Reyhanlı Lojistik Deposu’na sevk etti.

 

Beşir Derneği Uşak Temsilciliği’nin hayırsever bağışçılardan tedarik ederek toparladığı battaniye bağışları, bir tıra dolduruldu ve dualar eşliğinde Reyhanlı’ya doğru yola çıktı. Beşir Derneği’nin Reyhanlı’daki Lojistik Deposu’ndan bölgedeki kamplarda kalan Suriyeli kardeşlerimize ve Suriye’deki savaş mağdurlarına dağıtılacak olan battaniyeler, soğuk kış günlerine Beşir sıcaklığı taşıyacak.


Fotoğraf Galerisi