Kapat

Beşir Derneği’nin Aşure Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Beşir Derneği Trabzon Temsilciliği, Muharrem ayı etkinlikleri çerçevesinde Trabzon halkına aşure ikramında bulundu.

Beşir Derneği Trabzon Temsilciliği, Aşure günü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda (Meydan Parkı) gerçekleştirdiği organizasyon ile Trabzon halkına aşure ikramı gerçekleştirdi. Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD Trabzon Şubesi’nin katkılarıyla Beşir Derneği gönüllülerince özel olarak hazırlanan aşureler etkinlik çerçevesinde Meydan Parkı’na taşınarak burada Trabzonlulara ikram edildi. Trabzon halkı ile şehirdeki yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik gün boyu devam etti.

 

Aşure etkinliği sırasında başta turistler olmak üzere vatandaşların Muharrem ayı ve Aşure gününün anlamı ve önemi üzerine Beşir gönüllülerinden bilgi alması dikkat çekti.

 

Beşir Derneği Trabzon Temsilcisi Yaşar Bankoğlu, bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekerken şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük hayır kuruluşu olarak bir yandan hayır faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyoruz, bir yandan da bu tür etkinlikler gerçekleştirerek toplumumuzda yardımlaşma, paylaşma, hediyeleşme gibi güzel hasletleri yaşatma gayretiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Meydan Parkı’nda düzenlediğimiz aşure etkinliğine yoğun ilgi gösteren halkımıza, bu organizasyonda bize destek veren Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD ile bağışçılarımıza ve gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.”


Fotoğraf Galerisi