Kapat

Beşir Derneği’nden Yetimlere Giyim Yardımı

Beşir Derneği İstanbul Bağcılar Temsilciliği, Esenler’de yetim çocukların barındığı 300 öğrencili yurtta giyim yardımında bulundu.


Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya geldik diyerek insani yardım çalışmaları düzenleyen Beşir Derneği, yetimlere yönelik faaliyetler ve hayata geçirdiği projelerle yeni umutların yeşermesine vesile oluyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği İstanbul Bağcılar Temsilciliği, Esenler’de faaliyet gösteren El Hayat Derneği’nin yetimhanesinde eğitim gören Suriyeli yetim ve savaş mağduru 300 öğrenciye giyim yardımında bulundu. Bir kişinin baştan ayağa ihtiyacını karşılayacak gömlek veya bluz, pantolon veya etek ve ayakkabı gibi çeşitli ürünlerden oluşan elbise paketleri, yetimlerin yüzünü güldürdü.

 

Yapılan yardımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürü Mehmet Âkif Bilgin, “Bağışçılarımızdan gelen destekle 300 çocuğumuzun kıyafet ihtiyacını karşıladık ve fazlasını da yetimhane yetkililerine teslim ettik. Suriyeli yetim ve savaş mağduru evlatlarımızın kıyafet ihtiyacının karşılanmasına vesile olduk. İnşallah yetimlere yönelik bu faaliyetlerimiz artarak devam edecek” dedi. Beşir Derneği Bağcılar Temsilcisi İbrahim Gürsoy ve beraberindeki heyetin de hep birlikte katıldığı yardım faaliyeti ile kardeşlik bağları pekişti.

 

Dernek, hem söz konusu yetimhaneye hem de dünyanın pek çok bölgesindeki yetimlere yönelik yürüttüğü gıda, eğitim, giyim, barınma, burs gibi ayni ve nakdi yardımların yanı sıra yetimhane projesi, rehabilitasyon çalışmaları gibi çeşitli faaliyetlerle de mahcup gönüllerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.