Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği’nden Uşak Valisi Salim Demir’e Hoşgeldin Ziyareti

Beşir Derneği Uşak Temsilciliği, Ankara Sincan Kaymakamlığı'ndan Uşak Valiliği'ne atanan Salim Demir’i makamında ziyaret etti.

Mazlum, yetim, düşkün ve yardıma muhtaçların yanında olmayı kendine menzil belirleyen Beşir Derneği, çeşitli kamu kurum ve kuruşları ile iletişim ve işbirliği halinde olarak insani yardım ağlarını genişletmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Beşir Derneği Uşak Temsilcisi Ekrem Türkay ve beraberindeki heyet, göreve yeni başlayan Uşak Valisi Sayın Salim Demir'i ziyaret etti.

 

Ziyarette Beşir Derneği’nin ülkemizde ve dünyada yapmış olduğu çalışmalara değinen Ekrem Türkay, yerel olarak da Uşak’ta yapılan faaliyetleri Sayın Vali Salim Demir’e anlattı.

 

Ekrem Türkay, Beşir Derneği’nin 365 gün 24 saat gönüller yapmaya çalıştığını söyleyerek, özellikle en son Ramazan ayında Uşak’ta yapılan çalışmaları şöyle aktardı:

 

“Ramazan Bayramı için yardıma muhtaç çocukları, tepeden tırnağa giydirdik. Yaklaşık 500 aileye Ramazan kumanyası dağıtarak, yoksul ailelerin evlerinde Ramazan bereketinin ve sevincinin yaşanmasına vesile olduk. Ayrıca bu Ramazan, “Bir Kap Bir Kalp” sloganıyla yaptığımız projeyle, gönüllü olan ailelerin evlerinde pişirdikleri yemekleri ihtiyaç sahiplerine götürerek iftar yapmalarını sağladık.”

 

Uşak Valisi Salim Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Beşir Derneği’ne desteklerini esirgemeyeceklerini, valilik olarak her türlü yardımı yapacaklarını söyledi.


Fotoğraf Galerisi