Kapat

Beşir Derneği’nden TÜMSİAD’a Ziyaret

Beşir Derneği Ankara Bölge Müdürü Ahmet Doğan, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (TÜMSİAD) ziyaret gerçekleştirdi.

Beşir Derneği Ankara Bölge Müdürü Ahmet Doğan göreve yeni başlayan TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı Abbas Demirbaş’a ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Beşir Derneği’nin yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğü faaliyetleri anlatan Ahmet Doğan, "Halep İçin Uzat Elini" kampanyasına verdikleri destekten ötürü TÜMSİAD Ankara Şubesi’ne teşekkürlerini iletti. Suriye için yapılan tüm yardımları anlatan Doğan, şunları söyledi:


“Suriye’de kurulan kamplarda ve yurt içinde söz konusu bölgede yaşayan kardeşlerimize Kilis ve Reyhanlı'da kurduğumuz aşevi ve fırınlarımızdan her gün düzenli olarak gıda yardımında bulunuyoruz. Ayrıca Güney Afrika’da yaşanan kuraklık ve kıtlık nedeniyle Sudan, Yemen ve Somali başta olmak üzere bölge ülkelerinde "Açlıktan ve Susuzluktan Kimse Ölmesin" kampanyasını yürütüyoruz. Bu kapsamda başta "Su kuyuları" olmak üzere diğer ihtiyaç malzemelerini de tüm mahzun ve mahcup gönüllere ulaştırmaya gayret ediyoruz.”


Ramazan ayında Ankara'da yapılacak faaliyetler ve Beşir Derneği olarak yıl içerisinde yapılması planlanan diğer etkinliklerle ilgili de bilgilendirmelerde bulunan Doğan, “Türkiye’de 12 bölgede depolar oluşturduk. Bu depolar bizim her an hazır ve nazır bir şekilde bulunmamıza ve daha efektif hareket etmemize zemin hazırlayacak” dedi.


TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı Abbas Demirbaş ise TÜMSİAD heyetine başarılar dileyerek konuşmasını tamamlayan Doğan’a ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti. TÜMSİAD Ankara olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Beşir Derneği’ni her konuda destekleyeceklerini ifade etti.


Fotoğraf Galerisi