Kapat

Beşir Derneği'nden Suriye'ye Dev Yardım

Beşir Derneği Kilis temsilciliği tarafından Kilis'te kurulan günlük 7 bin kişilik yemek kapasiteli mutfak ve 60 bin ekmek kapasiteli fırın hizmete hız kesmeden devam ediyor.

Beşir Derneği Kilis temsilciliği tarafından Kilis'te kurulan 7 bin kişi yemek kapasiteli mutfak ve 60 bin kapasiteli ekmek fırını hizmet girdiği günden beri verimli bir şekilde yardımlarına devam ediyor.

Derneğin Kilis temsilcisi Lokman Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaş mağdurlarına yönelik yardımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi

Suriye'nin Azez bölgesine günlük 7 bin kişilik yemek gönderdiklerini ifade eden Yıldırım, ramazan dolayısıyla sayının iki katına çıkarıldığını belirterek, "İnşallah oradaki kardeşlerimize sahurda ve iftarda yetebilecek şekilde yemeklerimizin kapasitesini artırdık. Günlük olarak bu yardımlarımız sınırın diğer tarafındaki partner kuruluşlara ulaştırılıyor ve tek elden ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor." dedi.

Dernek olarak dünyanın neresinde olursa olsun din, dil ve ırk ayırımı yapılmaksızın ihtiyacı olan herkesin yanında olduklarını anlatan Yıldırım, ramazan dolayısıyla temin ettikleri 5 TIR insani yardım malzemesinin de Suriye tarafında dağıtılmak üzere gönderildiğini, 1 TIR yardım malzemesinin ise programa alındığını kaydetti.


Fotoğraf Galerisi