Kapat

Beşir Derneği'nden Suriyeli Muhacirlere Yardım TIRI

Her gün on bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapan Beşir Derneği’nin Kilis’te açtığı aşevine temel gıda malzemeleri gönderilmesi faaliyetine bir destek de 11. Bölge Beşir Derneği Gönüllülerinden geldi.

   İç savaşın başladığı günden bu yana Suriyeli muhacir misafirlere yardımlarını kesintisiz sürdüren Beşir Derneği’nin Kilis’te açtığı aşevine yardım çalışmaları da aralıksız sürdüyor. Her gün on bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapan Beşir Derneği’nin Kilis’te açtığı aşevine temel gıda malzemeleri gönderilmesi faaliyetine bir destek de 11. Bölge Beşir Derneği Gönüllülerinden geldi.
  Sultangazi Belediyesi ile düzenlenen yardım tırını uğurlama töreninde Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Beşir Derneği gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
  Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Altunay, Beşir Derneği’ne yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek Beşir Derneği’nin bu tür organizasyonlarını takip ettiklerini ve memnuniyet duyduklarını belirtti. Komşusu açken tok yatan bizden değildir anlayışı ile hareket ettiklerini vurgulayan Altunay, “Peygamber Efendimiz Medine’de nasıl karşılandıysa biz de aynı şekilde ensarlık yapmaya çalışıyoruz” dedi.
  Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ise yaptığı konuşmada Sultangazi Belediyesi’ne ve tır çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek coğrafyanın kan ağladığını belirtti. Suriye’de yaşananın bir katliam olduğunu vurgulayan Şanlı; bu muhacirlerin hallerinden en iyi yine bu coğrafyanın insanının anlayacağını belirterek Beşir derneği olarak yardımların kesintisiz devam ettirileceğini söyledi.
  Konuşmaların ardından gıda yardım tırı dualar eşliğinde Kilis’e uğurlandı.