Kapat

Beşir Derneği'nden Silivri'de Yaşayan İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda ve Battaniye Yardımı

Beşir Derneği Silivri temsilciliği, aylık periyotlarla yardım yaptığı ihtiyaç sahibi ailelere, Aralık ayı kapsamında gıda, battaniye ve kırmızı etten oluşan yardım paketleri dağıttı.

Türkiye'de faal halde çalışan yaklaşık 114 bin dernek içerisinde sadece 250'sin de bulunan "Kamu Yararı Statüsü" ve sadece 22'sinin sahip olduğu "İzin Almadan Yardım Toplama" gibi statülere sahip olan Beşir Derneği, yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği insani yardım organizasyonları aracılığıyla hayırsever ile ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü kuruyor, mahzun ve mahcup yüzlerin gülmesine vesile oluyor.


Ülkemizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda, temizlik, sağlık ve yakacak gibi temel bazı malzemelerin dışında ihtiyaca binaen ev eşyası ve nakdi yardımda da bulunan Beşir Derneği,  tüm bu yardımları gönüllüleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin kapısına kadar ulaştırıyor.


Bu kapsamda Silivri'de, yapılan sosyal incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş ailelere, gıda, kırmızı et ve doğuyan havalara yönelik battaniye yardımları gerçekleştirildi. Yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetini dile getiren ihtiyaç sahibi aileler, Hayırsever vatandaşlarımıza ve Beşir Derneği'ne teşekkürlerini ifade ettiler.


Derneğimiz bağışçılarından aldığı desteklerle, yurtiçi ve yurtdışında bulunan mahcup gönüllerin yardımına koşmaya devam edecek.