Kapat

Beşir Derneği’nden Mevsimlik İşçilere Kumanya Yardımı

Beşir Derneği Düzce Temsilciliği, fındık hasadı için kente gelen mevsimlik işçilere gıda yardımında bulundu.

Beşir Derneği Düzce Temsilciliği, fındık hasadı için kente gelen mevsimlik işçilere gıda yardımında bulundu.

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde fındık hasadı için kente gelen ve 25 çadırda kalan 100 kişiye yardımda bulunan dernek üyeleri, çocuklara da çikolata ve dondurma dağıttı.

 

Derneğin Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Ertuğrul Baygın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak mevsimlik işçilere yardımda bulunduklarını söyledi.

 

Baygın, yardımlaşmanın her mevsim devam ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

 

"Bilindiği üzere Karadeniz Bölgesi'nde başlayan fındık hasadı ile mevsimlik işçilerimiz de bölgeye geldi. Dernek olarak belirlediğimiz alanlarda kalan kardeşlerimize gıda yardımında bulunduk. 25 aileye yardımda bulunduk. İhtiyaç sahibi kardeşlerimiz ile yardımsever vatandaşlar arasında köprü oluyoruz. Bugün ve hergün Türkiye genelinde bulunan 258 noktadaki temsilciliklerimizle hayırseverlerin gönderdikleri gıda paketlerini, yardıma muhtaç kişilere ve ailelere ulaştırıyoruz."

 

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Beşir Derneği'nin Bağış Kurban Organizasyonu'na da değinen Ertuğrul Baygın, "Beşir Derneği olarak hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarına vesile olmak için, tüm hızıyla kurban çalışmalarını sürdürüyoruz. Tüm Türkiye başta olmak üzere Asya, Afrika, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Balkanlar'da kurbanlıkları kesip etlerini dağıtıyoruz. Bu sene de hayırsever bağışçılarımızın kurban paylarını dünyanın dört bir tarafında bulunan mahzun ve mahcup ailelere dağıtmak için kolları sıvadık. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla kurban bağışı yapabilecekleri derneğimiz, hayırlara vesile olarak tüm dünyada gönüller yapmaya hazırdır." dedi.


Fotoğraf Galerisi