Kapat

Beşir Derneği’nden Kan Bağışına Destek

Yıldız Teknik Üniversitesi Tarih ve Medeniyet Kulübünün düzenlediği kan bağışının önemini ve faydalarını anlatan “Küçük Bahaneler, Büyük İyiliklere Engel Olmasın” adlı kan bağış organizasyonu YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde Beşir Derneği ve Kızılay’ın desteği ile gerçekleşiyor. İlk gününde 130 ünite kan bağışı yapılan organizasyon önümüzdeki iki gün boyunca devam edecek.

Tarih ve Medeniyet Kulübünün düzenlediği organizasyonun ilk gününde yapılan konferansta kan bağışının önemi ve faydası vurgulanırken, Beşir Derneği ve Kızılay’ın 2013 yılı içinde birlikte düzenledikleri “Bir Damla Bin Umut” kan bağış kampanyasının değerlendirmesi yapıldı. Konferansa YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ayaz, , Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, YTÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şahin Oruç, Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, Beşir Derneği “Bir Damla Bin Umut” Kan Bağış Kampanyası Koordinatörü Ömer Bostan, Kızılay Bölge Koordinatörü Başar Yöngel katıldı. Organizasyonun ev sahipliğini ise YTÜ Tarih ve Medeniyet Kulübü Başkanı Rahmet Eren yaptı.

“Kan bağışı en önemli insanlık görevidir”

Konferansta konuşan Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, Kızılay ile birlikte 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye çapında kan bağışı kampanyaları düzenlediklerini, bu kampanyalara halkın bilinçli bir şekilde yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Kan bağışı konusunda daha çok bilinçli olmak gerektiğini söyleyen Sarıyar; “Kan bağışı en önemli insanlık görevidir” dedi.

İlk gününde 130 ünite kan bağışı yapılan organizasyon önümüzdeki 2 gün boyunca devam edecek.