Kapat

Beşir Derneği'nden Huzurevinde Söyleşi

Beşir Derneği, 'Peygamber Tıbbı ' konulu söyleşi için huzurevinde yaşlılarla buluştu.

Beşir Derneği, 'Peygamber Tıbbı ' konulu söyleşi için huzurevinde yaşlılarla buluştu.

 

Uzman Doktor Turgut Terzi'nin konuşmacı olarak bulunduğu programa, Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce ve gönüllülerden Sinan Yavuz da katıldı.

 

Terzi'nin “Öğle uykusu, selamlaşmak, suyu oturarak içmek, doymadan kalkmak” gibi Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) sağlıkla ilgili tavsiye ve uygulamalarının anlatıldığı etkinlik soru-cevap kısmıyla sona erdi.

 

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce söyleşi sonrası yaptığı açıklamada, “Yaşlılarımızı ziyaret edip hatırlarını sorduk. Bizim için hayır dua ettiler. Başka programlarda da kendileriyle buluşup hemhal olmak istiyoruz. Bizi kırmayan Turgut Bey’e, bu fırsatı sağlayan müdüre hanıma ve bizi dinleyen yaşlılarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

 

Beşir Derneği Edirne Temsilciliği’nin yapmış olduğu faaliyetlerine de değinen İnca sözlerine şöyle devam etti:

 

“Ayrıca yeni bir hizmet olarak Cerablus'ta devletimizin Beşir Derneği'ne emanet ettiği dul ve yetimlerin ağırlıkta olduğu yaklaşık 1500 ailenin bulunduğu kampa Karkamış'ta kurulacak aşevinden 7000 kişilik sıcak yemek çıkartarak hizmet edeceğiz. Kurban Bayramı’nın yaklaşması münasebetiyle Edirne içinde kalan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ve ülkemiz başta olmak üzere 55 ülkede kesilecek kurban bağışlarıyla alakalı çalışmalarımız da devam etmekte.Bilgi almak isteyen hemşehrilerimiz genel merkezi arayarak veya internet üzerinden www.besirdernegi.org sitesine girerek bilgi alabileceklerdir.” 


Fotoğraf Galerisi