Kapat

Beşir Derneği’nden Hatay Valiliği’ne Ziyaret

Beşir Derneği yetkilileri, Suriye’deki insani yardım faaliyetlerini aktarmak üzere Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.


Kurulduğu günden bugüne Türkiye’de ve dünyada gıdadan yakacağa, eğitimden sağlığa, giyimden sosyal-kültürel yardımlara, Kurbandan Ramazan’a pek çok alanda ayni ve nakdi insani yardım hizmetleri sunan Beşir Derneği, Suriye’de de aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği yetkilileri, Hatay, İdlib, Halep ve Afrin’deki insani yardım faaliyetleri hakkında bilgi arz etmek için Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarete Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren, Beşir Derneği Bölge Müdürü İlhan Kumhak ve Beşir Derneği Yurtdışı Koordinatörü Abdülhakim Gökhan Bayram katıldı.

 

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarının ardından Suriye’de oluşturulan güvenli bölgelerdeki insani yardım çalışmalarını Vali Erdal Ata’ya aktardıklarını ifade eden Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, ‘Sayın valimize, yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.’ dedi.

 

Ziyarete katılan diğer yetkililere de ayrı ayrı teşekkür ettiklerini belirten Sarıyar, Suriye’deki çalışmaların artarak devam edeceğini, Türkiye’nin ve Türk halkının merhametli elini dünyadaki tüm mazlumlara ulaştırma gayretiyle durmaksızın çalışacaklarını ifade etti.


Fotoğraf Galerisi