Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği’nden Güngören Belediyesi’ne Ziyaret

Ramazan’ın bereketiyle ülkemizin dört bir yanında yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, protokol ziyaretlerini de sürdürüyor.

Ramazan’ın bereketiyle ülkemizin dört bir yanında yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, protokol ziyaretlerini de sürdürüyor. Çeşitli kamu kurumları veya STK’larla işbirliği halinde çalışmalar yürüterek insani yardım ağını genişleten Beşir, hayata geçirdiği yardım faaliyetleri ve yapmış olduğu organizasyonlarla çığ gibi büyüyüp insanların gönlünü kazanıyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve beraberindeki heyet, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Beşir Derneği’nin yurtiçinde ve yurtdışında yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Şanlı, şunları söyledi:


“Beşir Derneği olarak kurulduğumuz günden beri insanlık ailesinin pek çok sıkıntısına çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bazen kurak topraklarda su kuyusu olarak, bazen sıcak bir çorba olarak, bazen yakacak odun, bazen de milli iradenin bir neferi olup insanları müjdeliyor; yüzlerindeki tebessüm oluyoruz.”

Şanlı, Beşir Derneği’nin kurduğu aşevi, fırın, yetimhane ve yurtlardan da bahsederek sözlerini sürdürdü:


“Somali’de pek çok insani yardımın yanı sıra bir eğitim kompleksi de inşa ettik. Bu komplekste öğrenciler hem eğitim alıyor, hem barınıyor, hem de çeşitli sportif ve kültürel aktivitelerde bulunabiliyor. Ayrıca Kilis’te kurduğumuz aşevi ve fırınla her gün binlerce Suriyeli muhacir kardeşlerimize sıcak yemek ikramında bulunuyoruz.


Son olarak 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde de daha ilk geceden itibaren Türkiye’deki 258 temsilciliğimizle meydanlara indik ve milli irade nöbeti tutmanın yanı sıra halka yemek, tatlı, su gibi çeşitli ikramlarda bulunduk.”


Beşir Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve faaliyetlerinden haberdar olduklarını söyleyen Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ise, Beşir Derneği’yle ortaklaşa projeler geliştirebileceklerini, bunun Güngören başta olmak üzere Türkiye ve insanlık için fayda sağlayacağını ve ziyaretten oldukça memnun kaldığını ifade etti.


Ziyaret, Beşir Derneği’nin hediye takdimi ile sona erdi.


Fotoğraf Galerisi