Kapat

Beşir Derneği'nden Edirne Cezaevi'ndeki Mahkumlara Konferans

Beşir Derneği sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ‘‘Uyku Sağlığı’’ konulu konferans düzenledi

    Kamu yararı statüsüyle bir çok alanada sosyal sorumluluk projelerine imza atan Beşir Derneği bir projeyede Edirne'de imza attı.Mahkumlara yönelik yapılan  etkinliklikte cezaevi sakinleri için Sağlık haftası dolayısıyla Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Trakya Üniversitesi Uyku Bozuklukları Merkez Koordinatörü Prof. Dr. Levent Öztürk‘ün konuşmacı olarak katıldığı ‘‘ Uyku Sağlığı ’’ konulu konferans düzenledi. Etkinliğe Edirne Temsilcisi  Tuğrul İnce, Dernek gönüllüleri Ali Kurnaz ve Osman Yavuz katıldı. 
   Konferansta Öztürk; uykusuzluğun toplumumuzun en büyük sorunlarından biri olduğunu dolayısıyla gerginliğin çıkış sebeplerinden biri olduğunu söyledikten sonra kafeinin akşam saatlerinde alınmamasını, tütün ve alkolden uzak durulmasını, boş mideyle yatağa girmenin uykuyu geciktirdiğini, uyku saatine yakın yapılan egzersizin uykuya dalmayı zorlaştırdığını, gürültü, oda sıcaklığı gibi sebepleri slaytlar eşliğinde anlattı. Yoğun katılımın olduğu programın sonunda soru-cevap kısmına geçildi. Beşir Derneği gönüllüleri tekrar birlikte olabilmek temennisiyle  mahkumlarla vedalaşmasının ardından program sona erdi.


Fotoğraf Galerisi