Kapat

Beşir Derneği’nden Çad’da Yaşayan İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Dağıtımı

Yurtiçi ve yurtdışında kurban organizasyonları düzenleyerek kardeşliğin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşatmanın gayretinde olan Beşir Derneği , bağışçılarının vekalet vererek kesilmesini istediği nafile kurbanların bir kısmını Afrika ülkelerinden Çad’da yaşayan ihtiyaç sahipleri için keserek dağıtımını sağladı.

Türkiye genelinde 237  temsilciliği  ile , yurtdışında ise kendi ekiplerinin ve  partner dernekler ile vekaleten kurban kesim organizasyonu  gerçekleştiren Beşir Derneği , Türkiye’nin ve Dünya’nın  en ücra noktalardaki ihtiyaç sahiplerinin dahi yüzlerini güldürmeye   çalışıyor.  Gerçekleştirdiği  kurban  organizasyoları ile kurban bağışlarının  paylarını  Türkiye’nin , Afrika'nın, Orta Asya'nın, Balkanların ve gönül coğrafyamızın tüm mazlum insanlarına ulaştırıyor.

Bu kapsamda  Beşir Derneği , bağışçılarının vekalet vererek kesilmesini istediği  nafile kurbanların bir kısmını Afrika ülkelerinden Çad’da   yaşayan ihtiyaç sahipleri için keserek dağıtımını sağladı. Şükür, akika, adak ve benzeri niyetler ile kesilmek ve etini dağıtmak üzere Beşir Derneği’ne verilen  vekâlet ile İslami kurallara uygun bir şekilde kesilen kurbanlar yoksul halka dağıtılarak  yine yüzler güldürdü.

Bağışlayacağınız bir hisse kurban, açlık sınırındaki ihtiyaç sahiplerinin umudu, mahzun yüzlerde mutlu bir tebessüm olacaktır.