Kapat

Beşir Derneği Viranşehir’de Gönülleri Mamur Etti

Beşir Derneği, Buhara Derneği ile birlikte Viranşehir’de ihtiyaç sahibi aileler için iftar yemeği verdi.

Beşir Derneği, Buhara Derneği ile birlikte Viranşehir’de ihtiyaç sahibi aileler için iftar yemeği verdi.


Viranşehir Cumhuriyet Mahallesindeki SODES Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde geçekleştirilen iftar organizasyonuna Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, dernek yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Beşir ve Buhara Derneği Başkanı Mahmut Çiftçi, iftar öncesi yaptığı konuşmada, ramazan ayının manevi duygusuna yakışır bir yemek düzenlediklerini söyledi. Geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinin bu yıl 15.'sini düzenlendiklerini belirten Çiftçi, şöyle konuştu:


"İlçede kurduğumuz sofrayla, gönüllere hitap ettik. Bu yıl 15. iftar organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. İhtiyaç sahiplerini hatırlamak ve hatırlatmak için bu ve bunun gibi organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Bilinmesi gereken bir şey var ki mağdur ve mazlumlar sadece ramazan ayında hatırlanmamalıdır. Bu bağlamda bizler, bu mübarek ayın haricindeki günlerde de mahzun ve mahcup gönüllerin yanında olmaya gayret ediyoruz. Ancak bugün ramazan ayının güzelliklerinden olan iftara önem veren bir dernek olduğumuz için halkımız ile iftar sofrasında bir araya geldik."


Fotoğraf Galerisi