Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği ve Semkarand Vakfından 13.5 ton un yardımı

Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği tarafından Türkmen ve Suriyeli sığınmacılar için günde 100 bin ekmek üreten Beşir Derneğine ait fırına 13,5 ton...

Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği tarafından Türkmen ve Suriyeli sığınmacılar için günde 100 bin ekmek üreten Beşir Derneğine ait fırına 13,5 ton un ...

Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği tarafından Türkmen ve Suriyeli sığınmacılar için günde 100 bin ekmek üreten Beşir Derneğine ait fırına 13,5 ton un yardımında bulundu.

Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği Gaziantep Şubesi tarafından hayırsever vatandaşların desteği ile toplanan 13,5 ton un, kamyona yüklenerek ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere Kilis'de ki Suriye sığınmacılara hizmet veren Beşir derneğine ait fırına gönderildi.

Düzenlenen teslim töreninde konuşan Semerkand Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici, "Yardımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şuan arkamızda bulunan onuncu tırımızı yüklüyoruz. Şuan ki mevcut tırımız da 13,5 ton un var. İnşallah yine Suriye'de 100 bin ekmek kapasiteli fırınımıza sevk edilecektir. Bu ekmeklerimiz yerli ve yabancı Müslüman kardeşlerimize dağıtılıyor. Bu arada biz yaklaşık 30 ton kadar Cerablus'da ki kardeşlerimizi de et yardımında bulunduk. Ayrıca giyim ve diğer yardımlarımız da oluyor. Yardımlarımız inşallah devam edecek" dedi.

"30-40 bin arasında ekmek dağıtımız devam etmektedir"

Beşir Derneği Gaziantep Temsilcisi Ali Erinmez ise, Semerkant Vakfı'na vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederek, " Yardımlaşmak güzel bir şeydir. Beşir Derneği olarak yardımlar yaptıkça mutlu ve huzurlu oluyoruz. Beşir Derneğinin Kilis'de 100 bin ekmek kapasiteli fırını vardır. Burada 30-40 bin arasında ekmek dağıtımız devam etmektedir. Biz bugün o fırına 13,5 ton un gönderiyoruz. Bundan önce de 18 ton ve 11 tonluk un yardımında bulunduk. Orada ekmek olduktan sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Toplam olarak Gaziantep Beşir Derneği olarak 42,5 ton gıda ve un bağışında bulunmuştuk. Desteklerini esirgemeyen tüm herkese saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

Teslim töreninin ardından kamyona yüklenen 13,5 ton un Kilis'teki fırına gönderildi


Fotoğraf Galerisi