Kapat

Beşir Derneği Uluslararası Şehir ve STK’lar Zirvesi’ne Katıldı

Beşir Derneği, Esenler Belediyesi’nin, T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın himayeleriyle Yıldız Teknik Üniversitesi’nde iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi’ne katıldı.

Şehir ve insan hayatına yönelik yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının, benzer alanlarda faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ilişki kurmalarına ve işbirliği geliştirmelerine destek olmak; iyi uygulama örneklerinin paylaşılmasına zemin hazırlamak, ortak projelerin geliştirilmesini ve bu projelerin hayata geçirilmesine yönelik fon temin etme çalışmalarını teşvik etmek, bilgi ve deneyimlerin karşılıklı olarak aktarılmasına olanak sağlayan uluslararası bir platform oluşturmak amacıyla düzenlenen zirvede Beşir Derneği de yer aldı.

 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Esenler Belediyesi'nin ev sahipliğinde Dışişleri, Çevre ve Şehircilik, Avrupa Birliği bakanlıkları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iş birliğiyle düzenlenen "Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi", Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

 

Türkiye'de dünya mazlumlarına destek

 

Beşir Derneği’nin de katılım gösterdiği zirvede konuşma yapan YTÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, sosyal problemlerin tartışılıp çözüm önerilerinin ele alınacağını ifade ederek, bunun ülke için çok önemli olduğuna işaret etti. Türkiye'nin dünyanın her yerindeki mazlum ve mağdurlara yardım eli uzattığını anlatan Şahin, bunun Türkiye'ye yakışan bir tavır, milli bir duruş olduğunu aktardı.

 

Konuşmasının ardından zirvenin stant alanını ziyaret eden Şahin, başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok yerinde insani yardım faaliyetleri yürüten Beşir Derneği’nin standını ziyaret etti ve yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek Beşir Derneği’ne her zaman destek verebileceklerini ifade etti.


Fotoğraf Galerisi