Kapat

Beşir Derneği Türkiye’de ve Dünyada Mazlumların Yanında

Başta Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde insani yardım faaliyetleri gerçekleştiren Beşir Derneği, yaptığı gıda yardımlarıyla hayırlara vesile olmaya devam ediyor.


Nerede mahzun ve mahcup bir gönül varsa orada onlarla olan Beşir Derneği, gerçekleştirdiği gıda yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Derneğimiz, hayırsever vatandaşlardan gelen ayni ve nakdi bağışlarla yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine yönelik erzak, sıcak yemek ve ekmek ve ayrıca diğer gıda ürünleri yardımında bulunarak gönül köprüleri kuruyor.

 

Erzak Yardımları Yıl Boyunca Devam Ediyor

 

Beşir Derneği, ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımlarına devam ediyor. Yardıma muhtaç insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uzun raf ömrüne sahip ürünlerden oluşan erzak yardımları, ihtiyaç sahiplerinin siparişlerine göre lojistik merkezlerde hazırlanıyor. Siparişler doğrultusunda hazırlanan yardım paketleri, temsilcilikler aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Sosyal inceleme sonucu tespit edilen bu ailelere erzak yardımı, yıl boyu düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

 

Bunun yanı sıra Beşir Derneği, açtığı paylaşım noktalarıyla da ihtiyaç sahiplerinin gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. Aileler bu paylaşım noktalarından diledikleri ürünü seçerek hiçbir karşılık ödemeden alabiliyorlar.

 

Günde 200 Bin Ekmek Kapasiteli Fırınlardan Yardım Yapılıyor

 

Beşir Derneği, Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günde 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlardan her gün yardım yapmaya devam ediyor. Suriyeli savaş mağduru ailelerin ekmek ihtiyacını ivedilikle karşılayabilmek adına bölgede açılan fırınlarda üretilen pita tipi ekmekler Halep, İdlib, Cerablus gibi bölgelerde ve kırsal alanlardaki kamplarda dağıtılıyor.

 

Hayırsever vatandaşların bağışlarıyla kurulan bu fırınlar, yine Türkiye’nin çeşitli yerlerinden yapılan bağışlarla ekmek üretimini sürdürüyor.

 

Sıcak Yemek İkramı


Beşir Derneği, toplamda 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle zor durumda kalan ailelerin sıcak yemek ihtiyacına hızlı bir şekilde cevap verebiliyor.

 

Cerablus, Kilis ve Reyhanlı’da yer alan toplamda 30 bin kişilik sıcak yemek üretim kapasiteli aşevleriyle Suriyeli muhacir kardeşlerimizin sıcak yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Arakan’da açtığımız Sahra Hastanesi aşeviyle de doktorların, çalışanların ve hastalarının üç öğün yemek ihtiyacını karşılıyoruz.

 

Mobil Aşevi

 

Bunların yanı sıra 5 bin kişilik mobil aşevi ile de her an hazırda bekleyen derneğimiz doğal afet, göç, sel, deprem gibi acil durumlarda oluşabilecek sıcak yemek ihtiyacını vakit kaybetmeden karşılayabiliyor.

 

Bağış Yap Verginden Düş

 

Beşir Derneği’ne gıda bağışında bulunanlar “Gıda Bankacılığı” sistemi kapsamında bağışlanan ürünleri yılsonu vergilerinden düşürebilme imkânına sahip. Bu sayede ihtiyaç veya üretim fazlası ürünlerin bağışlanmasıyla israfın önlenmesine ve yardıma muhtaç ailelerin sevincine vesile olunuyor.


Fotoğraf Galerisi