Kapat

Beşir Derneği Turgutlu’da Aşure Etkinliği Düzenledi

Beşir Derneği Turgutlu Temsilciliği, halka aşure ikramında bulundu.

Türkiye’nin 81 ilinde ve birçok ilçesinde aşure gününde halka aşure ikram eden Beşir Derneği, bu yıl da hayırsever bağışçılarının destekleri ve gönüllülerinin yoğun ve titiz çalışmalarıyla hazırlanan aşureleri tüm Türkiye’de halka ikram etmeye devam ediyor.

 

Yapılan aşure dağıtım organizasyonlarıyla paylaşmanın önemini yeniden hatırlatmayı, toplumda birlik, beraberlik, kardeşlik ve muhabbetin yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan Beşir Derneği, Turgutlu’da aşure ikramında bulundu.

 

Yapılan dağıtımlarda halkın memnuniyeti ve duydukları mutluluk yüzlerinden okundu. Etkinlikte konuşan Beşir Derneği Turgutlu Temsilcisi Talip Çelik şöyle söyledi:

 

“İnsanlığın ikinci babası Hz. Nuh’tan (a.s) günümüze kadar ulaşan ve Hz. Nuh’un sünneti olan aşure gününe bir kez daha ulaşmış bulunmaktayız. Bizleri bugünlere ulaştıran Rabbimize (c.c) hamdolsun. Aşure kaynaşmak demektir. Birlik ve beraberliğin simgesidir.

 

Beşir Derneği Turgutlu Temsilciliği olarak bu vesileyle tüm İslam âleminin aşure gününü tebrik ediyor, hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz.”

 

Paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ve kültürümüzde artık sembol haline gelmiş diğer unsurların bu derin, mecazî anlamları; toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Beşir Derneği de bu birlik ve beraberliğe katkı sunmak için her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye genelinde binlerce kişiye Muharrem ayı boyunca aşure dağıtmaya devam edecek. 


Fotoğraf Galerisi