Kapat

Beşir Derneği Trabzon Temsilciliğinden Halep’ e 5 Yardım Tırı

Beşir Derneği Trabzon Temsilciliğinden Halep’ e 5 Yardım Tırı

Trabzon'da Beşir Derneği tarafından, sivil toplum kuruluşları ve yardımsever vatandaşlarca temin edilen yaklaşık 5 tır gıda ve giyecek bölgeye gönderilecek.

Beşir Derneğince başlatılan "Halep İçin Uzat Elini" kampanyası kapsamında bölgeye 5 tır gıda ve giyecek gönderilecek.

Trabzon Beşir Derneği öncülüğünde düzenlenen kampanya çerçevesinde, vatandaşlardan un, yağ, salça, pirinç, bulgur ve tüm bakliyat çeşitleri ile çocuk bezi, çocuk maması, genel ve kişisel temizlik ürünleri, kışlık kıyafet, battaniye, yatak ve ev gereçleri yardımlarını toplanıyor.

Beşir Derneği Trabzon Temsilcisi Kibar Bayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada, sığınmacılara karşı ensar vazifesini en iyi şekilde yerine getirebilmek için harekete geçtiklerini söyledi. Suriye-Halep ve diğer ihtiyaç sahipleri için başlattıkları yardım kampanyası çerçevesinde Trabzon'dan 5 tır yardım malzemesini bölgeye göndermeyi planladıklarını vurgulayan Bayraktar, Trabzon halkını yardımda bulunmaya davet etti.

 "Yaklaşık bir yıldır Suriye halkına hizmet veriyoruz"

Bayraktar, Halep'te yüzyılın en büyük insani dramlarından birinin yaşandığını belirterek, şöyle devam etti:

"Yaklaşık 55 bin savaş mağduru ülkemizin sınırlarına doğru ilerliyor. Şüphe yok ki inancı gereği muhacire ensarlık yapmayı kendisine şiar edinmiş olan aziz Türk milleti, kendi üzerine düşen bu kardeşlik görevini de layığıyla yerine getirecektir. Beşir Derneği olarak Suriye'de insanlık dramının yaşandığı ilk günden beri aralıksız sürdürdüğümüz insani yardım faaliyetlerimize, Kilis'te kurulan Suriye koordinatörlüğümüz ve lojistik depomuzdaki fırın ve aşevi hizmetine değerli bağışçılarımızın katkılarıyla devam etmekteyiz. Günlük 100 bin ekmek üretim kapasiteli fırınımız ve günlük 15 bin kişilik sıcak yemek üretimi kapasiteli aşevimizde, bir yılı aşkın süredir aralıksız olarak bölgede bulunan mağdur Suriye halkına hizmet vermekteyiz."