Kapat

Beşir Derneği, Tekirdağ’da Nezaket Ziyaretlerinde Bulundu

Beşir Derneği, Tekirdağ’da kamu kurum ve kuruluşlarına nezaket ziyaretlerinde bulundu.


İhtiyaç sahiplerine yönelik yürüttüğü insani yardım hizmetlerini her geçen gün artırarak sürdüren ve daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçlayan Beşir Derneği, bu kapsamda Tekirdağ’da Valilik, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi.

 

Beşir Derneği Trakya Bölge Müdürü Mehmet Akif Bilgin ve Bölge Muhasebe ve Finans Sorumlusu Ömer Kocagöz, Vali Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette derneğin yurtiçi ve yurtdışı yardım faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Dernek yetkilileri, Trakya bölgesinde, gıdadan giyime, eğitimden yakacağa varana kadar ayni ve nakdi pek çok insani yardım çalışmasına imza atıldığını belirtti. Beşir Derneği’nin yürüttüğü yardım faaliyetlerini takip ettiğini aktaran Vali Mehmet Ceylan, ulusal ve uluslararası alanda yapılan insani yardım çalışmalarının Türkiye’nin prestiji açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

 

Dernek yetkilileri Bilgin ve Kocagöz, valilik bünyesindeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yaptığı ziyarette ise İl Müdürü Ömer Albayrak ile bir araya geldi. Tekirdağ’da yapılmakta olan ve gelecekte yapılabilecek insani yardım faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunulan ziyaret, oldukça verimli geçti. Bilgin, gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) gerçekleştirilen ziyaret kapsamında da dernek yetkilileri Bilgin ve Kocagöz, AFAD İl Müdürü Recep Erol’u makamında ziyaret etti. Beşir Derneği yetkilileri, dernek tarafından Türkiye ve dünya genelinde afet sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak; AFAD tarafından dernek temsilcileri ve gönüllülerine verilmesi düşünülen temel ilk yardım, arama-kurtarma, yangın söndürme gibi eğitimlerin hayati önem taşıdığını belirtti. Derneğin doğal afetler sonrası afetzedelere yönelik battaniye, ilaç ve sıcak yemek yardımı gibi yardım faaliyetlerini takip ettiğini belirten İl Müdürü Recep Erol, AFAD uzmanlarınca Beşir gönüllülerine verilecek eğitimlerin elzem ve önemli olduğunu vurguladı.

 

Beşir Derneği’nin Türkiye’de ve dünyada ‘Gönüller yapmaya geldik’ sloganıyla hayata geçirdiği projeler ve yürüttüğü yardım faaliyetleri her geçen gün artarak devam edecek.