Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği, Ş.Urfa Cezaevinde Kitap ve Dergi Dağıttı

Beşir Derneği Ş.Urfa Temsilciliği ve Semerkand Vakfı, Ş.Urfa E-Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan mahkumlara 2000 adet kitap ve 300 adet dergi hediye etti. Hediye kitap ve dergiler Beşir Derneği Ş.Urfa Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Feridun Akkafa tarafından cezaevi müdürü Ergün Dinç’e teslim edildi.

Mahkumların topluma kazandırılması gerektiğini düşünen Beşir Derneği ve Semerkand Vakfı, “Mahkumlara kitap ve dergi projesi” kapsamında cezaevlerindeki dağıtımlara devam ediyor. Projenin en son örneği Ş.Urfa Cezaevinde gerçekleşti. Beşir Derneği Ş.Urfa Temsilcisi Feridun Akkafa, Semerkand Vakfı Ş.Urfa Sorumlusu Mehmet Çiftçi ve Semerşah Ş.Urfa Sorumlusu Halil Akgül hediyeleri cezaevi müdürüne teslim ettiler.

“Mahkumlar toplumdan soyutlanmamalı”

Kitap ve dergi dağıtımından sonra açıklama yapan Beşir Derneği Ş.Urfa Temsilcisi Feridun Akkafa; “hiçbir suç cezasız kalmamalı, ama insan suç işledi diye de yok sayılmamalı mantığıyla hareket ediyoruz. Mahkumlara kitap ve dergi projemiz mahkum insanların ıslah edilmesi ve topluma kazandırılması amacına yardım ediyor. Hediyelerimizi müdür beye teslim ettik” dedi. Cezaevi yetkilileri ise, Beşir Derneği’nin faaliyetlerini takdirle karşıladıklarını ve yapılan faaliyetlerin gurur verici olduğunu söyledi.


Fotoğraf Galerisi