Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği Silivri Temsilciliği Açıldı

Hizmet ağı günden güne genişleyen Beşir Derneği’nin Silivri Temsilciliği yeni hizmet ofisi açıldı.

Açılış törenine, Silivri Belediye Başkan Vekili Hakan Sefa, Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, Beşir Derneği Genel Sekreteri Fatih Sarıyar, Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş, Beşir Derneği 11.Merkez Sorumlusu Ömer Bostan, Semerkand Vakfı Silivri Temsilcisi İbrahim Aras, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Sarıyıldız ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını ev sahibi olarak Beşir Derneği Silivri Temsilcisi Hasan Yetim yaptı. Yetim, “Temsilcilik ağımıza bir yenisini daha katmanın heyecanını yaşıyoruz. Beşir Derneği olarak en hızlı, en güvenilir olmak için çaba sarf ediyoruz. Bu sebeple bizlere destek veren tüm gönüllülerimize ve Silivrili dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“İyilik bayrağı Silivri’de de dalgalanacak”

Kamu yararına hizmet eden dernek statüsüne geçtiklerini belirten Beşir Derneği Genele Sekreteri Fatih Sarıyar yaptığı konuşmada,” Gönüller yapmaya geldik sloganıyla 2004 yılında kurulan derneğimiz 2011 yılında uluslar arası faaliyetlerle vizyon ve misyonunu geliştirmiş, 55 ülkede faaliyet gösterebilen, 237 temsilciliği ile Türkiye içerisinde aktif bir rol alan insani yardım organizasyonudur. Silivri temsilciliğimizin açılmasına vesile olan arkadaşlarımıza bu iyilik bayrağını burada dalgalandırdıkları için şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş’ın yaptığı dua ile açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi