Kapat

Beşir Derneği Sağlık Yardımları

Beşir Derneği, yaptığı sağlık yardımlarıyla mazlumların yardımına koşuyor.


Kurulduğu günden bu yana birçok insani yardım projesini hayata geçiren Beşir Derneği, yaptığı çeşitli sağlık yardımı çalışmalarıyla ihtiyaç sahibi ailelerin ümidi olmaya devam ediyor. Hastalığın kol gezdiği bölgelerde rehberlik, ilaç yardımları, sağlık taramaları ve tedavi gibi çalışmalarıyla Beşir Derneği, mazlumların yardımına koşmayı sürdürüyor.

 

Arakan, Suriye, Somali,  Afganistan, Filistin, Kenya, Nijerya, Çad gibi ülkelerde gerçekleştirdiği gıda, giyim, yakacak, su kuyusu gibi yardımların yanı sıra ilaç ve tıbbi malzeme yardımı gibi çeşitli sağlık yardımları da gerçekleştiren Beşir Derneği, mazlum coğrafyalarda binlerce insanın yüzünü güldürüyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği, yıllardır süregelen savaşın yıkıcı etkileri nedeniyle insanların temel gereksinimlerini karşılamakta güçlük çektiği Filistin’de yaptığı ilaç ve tıbbi malzeme yardımıyla bölge halkına umut oluyor. Bu kapsamda Gazze Şeridi Acil Sağlık Noktaları’nda bulunan yaralılara ve diğer Filistinlilere 13 bin 500 adet sağlık malzemesi yardımı gerçekleştirdik.

 

Bangladeş’te de zorlu iklim şartları altında kamp alanlarında hayata tutunmaya çalışan Arakan halkına yönelik sağlık yardımlarında bulunuyoruz. Salgın hastalıkların insanların yaşamını tehdit ettiği kamplarda, Arakanlı kardeşlerimiz için sağlık taraması yapan ve sonrasında bu kişiler için gerekli ilaç ve tıbbi malzemelerin teminini sağlayan derneğimiz, mazlum ve mahzun Arakanlıların yüzlerindeki tebessüm olmayı sürdürüyor.

 

Türkiye’nin ve dünyanın neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa yardımına koşmaya gayret eden Beşir Derneği, hayırlara vesile olmaya devam edecek.


Fotoğraf Galerisi