Kapat

Beşir Derneği Of'ta 1000 Adet Kumanya Dağıttı

Beşir Derneği Of Temsilciliği ve kardeş kuruluş Kuzey Yıldızı Derneği ile ortaklaşa yaptıkları çalışmalar neticesinde Ramazan yardımları kapsamında 1000 adet kumanya dağıtımı yaparak hayırlara vesile oldular.

    Mahzun ve mahcup kalplerle her fırsatta bir araya gelen onların ihtiyaçlarını karşılayan Beşir Derneği kurdukları iftar sofralarıyla,dağıttıkları kumanyalarla,giydirdikleri yetimlerle gönüller yapmaya devam ediyor.Beşir Derneği Of Temsilciliği ve kardeş kuruluş  Kuzey Yıldızı Derneği ile ortaklaşa yaptıkları çalışmalar neticesinde Ramazan yardımları kapsamında 1000 adet kumanya dağıtımı yaparak hayırlara vesile oldular. 

     Hayır işlerinin yaygınlaşmasını amaçladıklarını belirten Dernek Yönetimi tarafından yapılan açıklamada; “Derneğimiz, Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, istismara açık hale gelmiş mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak, Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak, Hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilme düsturu ile yardımlaşmayı şiar edinmiştir. Beşir Derneği olarak hayır yapanla ihtiyaç sahibi arasında köprü görevini yerine getirmeye gayret ediyoruz. Biliyoruz ki adalet herkesin aynı şekilde kazanması değil; daha çok kazananın, olmayanla paylaşmasıdır. Derneğimiz kuruluşundan bu güne kadar sürekli faaliyet alanı genişleyen, Türkiye dahil 55 Ülkede gönüller yapan bir dernek olarak Of ilçemizde de faaliyetlerini yürütmek adına “Gönüller yapmaya” aday olmaktan memnuniyet duymaktayız” ifadelerini kullandı.

    Bu Ramazan ayında Of’ta ihtiyaç sahiplerine Bin adet gıda yardım kolisi dağıtıldığını ifade eden Dernek Temsilcisi Mehmet Acet, Ramazan ayından sonra da ihtiyaç durumuna göre yardımların devam edeceğini belirtti.

     Derneğin faaliyetlerinde kendilerine destek olan hayırsever vatandaşlara ve Of halkına Teşekkür eden Acet, Dernek olarak bundan sonra yapacağımız hizmetlerde Of Halkı ve Yöneticilerimizin desteklerini devam ettirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.


Fotoğraf Galerisi