Kapat

Beşir Derneği, Niğde Belediye Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve beraberindeki heyet, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı ziyaret etti.

Kurulduğu günden itibaren olağanüstü gayretlerle Türkiye’de ve dünyada yüzbinlerce insanın yardımına koşan Beşir Derneği, çeşitli kamu kurumları veya STK’larla işbirliği halinde çalışmalar yürüterek insani yardım ağını genişletmeye devam ediyor. Hayata geçirdiği yardım faaliyetleri ve yapmış olduğu organizasyonlarla Beşir, çığ gibi büyüyüp insanların gönlünü kazanıyor.


Bu yardım kervanının genişleyerek yoluna devam etmesi ve ortaklaşa işler yapmak amacıyla Niğde Belediye Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Şahin, Niğde Semerkand Vakıf Başkanı İbrahim Eroğlu ile Beşir Derneği Niğde Temsilcisi Yusuf Çakır katıldı.


Beşir Derneği’nin yurtiçinde ve yurtdışında yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Şanlı, şunları söyledi:


“Beşir Derneği olarak kurulduğumuz günden beri insanlık ailesinin pek çok sıkıntısına çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bazen kurak topraklarda su kuyusu olarak, bazen sıcak bir çorba olarak, bazen yakacak odun, bazen de milli iradenin bir neferi olup insanları müjdeliyor; yüzlerindeki tebessüm oluyoruz.”


Şanlı, Beşir Derneği’nin kurduğu aşevi, fırın, yetimhane ve yurtlardan da bahsederek sözlerini sürdürdü:


“Somali’de pek çok insani yardımın yanı sıra bir eğitim kompleksi de inşa ettik. Bu komplekste öğrenciler hem eğitim alıyor, hem barınıyor, hem de çeşitli sportif ve kültürel aktivitelerde bulunabiliyor. Ayrıca Kilis’te kurduğumuz aşevi ve fırınla her gün binlerce Suriyeli muhacir kardeşlerimize sıcak yemek ikramında bulunuyoruz."


Son olarak Şanlı, "15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde de daha ilk geceden itibaren Türkiye’deki 258 temsilciliğimizle meydanlara indik ve milli irade nöbeti tutmanın yanı sıra halka yemek, tatlı, su gibi çeşitli ikramlarda bulunduk. O gün olduğu gibi bugün de yarın da milli iradenin yanında olacağız.” dedi.


Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Beşir Derneği’ne olan desteklerini sürdüreceklerini ifade etti. Ziyaret, plaket takdimiyle son buldu.


Fotoğraf Galerisi