Kapat

Beşir Derneği Nevşehir’de Hayırlara Vesile

Beşir Derneği, Nevşehir’de soğuk kış günlerinde sıcak tebessümlere vesile olmaya devam ediyor.


‘Gönüller yapmaya geldik’ diyerek Türkiye’de ve dünyada gıdadan sağlığa, eğitimden kültüre, Ramazan’dan Kurban’a, kıyafetten yakacağa varana kadar pek çok alanda insani yardım çalışmaları gerçekleştiren Beşir Derneği, Nevşehir’de soğuk kış günlerinde sıcak tebessümlere vesile olmaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği’ne başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine, gerekli resmi evrakların kontrolü ve sosyal incelemenin ardından ihtiyaç derecesine göre her aileye mahsus puanlar veriliyor ve ihtiyaç sahipleri, bu puanlar miktarınca Para Geçmeyen Marketten her ay düzenli olarak dilediği gibi alışverişlerini yapıyorlar.

 

Beşir Derneği Nevşehir Temsilcisi Taner Düzgün, “Beşir insani yardım kervanı, 7’den 70’e aldığı desteklerle her geçen gün büyüyor, gelişiyor ve daha çok sayıda mazluma umut oluyor. 1 TL ile de olsa kurak bölgelerde su kuyusu açılmasına destek olma ve hayırda bulunma imkânı sunan Beşir Derneği, gıda bankacılığı sistemiyle de bağışçıların yaptıkları bağışları vergiden düşürmesine olanak vererek hayır işlerini teşvik ediyor.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yardım götüremediğimiz hiçbir mahzun ve mahcup gönül kalmayana dek çalışmaya devam edeceğiz”

 

Sağ elin verdiğini sol elin görmediği bir şekilde hayır yapmak isteyenler, Beşir Derneği’ne müracaat ederek bunu gerçekleştirebilir.


Fotoğraf Galerisi