Kapat

Beşir Derneği Konya’ da Paylaşım Noktası Açılışını Gerçekleştirdi

Beşir Derneği Konya’ da Paylaşım Noktası Açılışını Gerçekleştirdi

Beşir Derneği Konya Temsilcisi Nuri Kayanın ev sahipliğini yaptı açılışa halkın ilgisi büyük oldu.

Beşir Derneği Genel başkanı   Yard.Doç.Dr.  Cevdet Şanlı  Bu anlamda bizler BEŞİR DERNEĞİ olarak, Türkiye genelinde 242 temsilcimiz ve 55 ülkede insana hizmeti kendine vazife bilen gönüllü yardımsever ordumuz ile hizmet veren ve aynı zamanda Türkiye’nin en yaygın iletişim ağına sahip sosyal yardımlaşma derneği olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. İhtiyaç duyulduğu takdirde ihtiyaç sahibi mağdur insanlara başta gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri olmak üzere yakacak, giyim, eğitim ve sağlık gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz tüm katılımcılara teşekkür ederken, Uluslararası alanda kamu yararına hizmet eden Beşir Derneği’nin faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

Şöyle bir fikir geldi aklımıza. Yardıma muhtaç bir aileye puanlarla deterjan alış verişi, kendi paramızla da üzerine gıda alış verişi yaptık. Kapılarına götürdük. Bu soğuk kış gününde temel ihtiyaçlardan oluşan paketler çok sevindirdi aileyi. İlk kez bir iyiliği bu şekilde deşifre ediyorum. Çok acayip hissediyorum. Ama inşallah birilerine fikir olur

En sevdiğimiz uğraşlardan biri Paylaşmak olmalı... Paylaşmak ne güzeldir… her şeyi… Paylaşınca güzelleşir her şey, sahip olduğunuz bir yiyecek de olsa bir duygu da düşünce de… Mutluluk paylaşınca artar, acılar azalır. Bir ihtiyaç sahibi, bir yetimle paylaştık mı o sırtımızdaki yük gibi olan duygular hafifler, karşımızdakine mutlu etmiş oluruz.

Sözlerimiz davranışlarımızı, davranışlarımız fikirlerimizi, fikirlerimiz hayatımızı etkiler. Olumlu düşünmenin yolu olumlu konuşmakla başlar. Paylaştıkça coşarız, daha da dertleniriz.  O zaman Paylaşırsak gülümseriz, gülümsedikçe de karşımızdakini mutlu ederiz

Güzel insanlar, güzel adreslerde buluşurlar, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin güzel yürekli insanlara her zaman ihtiyacı var”

Paylaşmanın içinde yoğrulanlar tek anahtarla sayısız kilitleri açar. İstemek arzulamak, çalışmak ve yol almak. Bütün bu faktörlerin içerisine inancımızı da eklersek elimizdeki anahtarımız som altına dönüşür.

Her şey paylaşınca güzelleşiyor, mutluluk paylaştıkça çoğalıyor, üzüntü paylaştıkça azalıyor, ekmeğinin yarısını paylaştıkça insan huzur dolu yastığa başını koyuyor. Zaten Peygamberimiz efendimiz(S.A.V) "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" demiştir.

Protokol konuşmalarından sonra açılışı yapılan ve paylaşım noktasını gezen davetliler, Beşir Derneği  Genel başkanı Yard.Doç.Dr.  Cevdet Şanlı’dan bilgiler aldı. Genel başkan özellikle paylaşım noklarının işleyişi hakkında bilgiler verdi; “Beşir Derneği’nin en önemli projelerinden biri olan “Paylaşım Noktası” projesiyle ihtiyaç sahipleri için ücretsiz alışveriş imkânı sağlıyor. Paylaşım Noktalarında gıdadan elbiseye, temizlik ürünlerinden mutfak ihtiyaçlarına kadar geniş bir alanda yardım yapılıyor. Derneğe yapılan başvurular neticesinde, gereli inceleme yapıldıktan sonra belirlediği ailelere aylık kartlar verip Paylaşım Noktalarından ihtiyaçları oranınca ücretsiz alışveriş yapabilmeleri imkânı sağlanıyor.”

Daha sonra davetlilere aşure ve diğer ikramlarda bulunularak açılış programı sona erdi.