Kapat

Beşir Derneği Kartepe Zirvesi’ne Katıldı

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cevdet Şanlı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kartepe Zirvesi’ne katıldı.


Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cevdet Şanlı, göç, mültecilik ve insanlık konularının ele alındığı ve çözüm önerilerinin geliştirildiği Kartepe Zirvesi’ne katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen zirvede pek çok bildiri sunuldu, atölyeler ve çalıştaylar düzenlendi.

 

Açılışına T.C. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un da katıldığı zirvenin ikinci gününde, katılımcılara vakıf medeniyeti ve yardımlaşma ahlakı hakkında bildiri sunan Cevdet Şanlı; derneğimizin medeniyetimizden aldığı bu mirası en iyi şekilde günümüze aktarabilme gayesinde olduğunu ve bunun için çeşitli uygulamalar geliştirdiğini ifade etti. Şanlı’ya, davete icabet ederek katılım gösterdiği ve zirve vesilesiyle bahsi geçen konular hakkında bildiri sunduğu için teşekkür mahiyetinde sertifika takdim edildi.

 

Yaşanmakta olan göç, mültecilik ve insanlık ile ilgili süreçlerin düzeltilmesine yapıcı ve etkin katkılar üretmek amacıyla düzenlenen Kartepe Zirvesi’nin ardından, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir bildirge (deklarasyon) yayınlanacak ve ortaya konulan projelerle, farklı kıtalardaki mazlumlara yönelik çalışmalara katkı sağlanmış olacak.