Kapat

Beşir Derneği Kan Bağış Kampanyasına Yoğun İlgi.

Beşir Derneği ve Türk Kızılayı ile ortaklaşa organize edilen kan bağışı organizasyonunun ikinci haftasına da ilgi büyüktü.

"Gönüller yapmaya geldik" sıloganı ile  ülkemizin dört bir yanına insani yardımı ulaştıran Beşir Derneği, bu hizmetlerinin yanında Türk Kızılayı ile birlikte düzenlediği kan bağışı organizasyonları ile ülkemizin kan rezervlerinde yaşanan stok azalmasının önüne geçmektedir. 

 

Bu kapsamda "Bir Damla Bin Umut" diyerek   start verilen kan bağışı kampanyasının 2. Haftasında da  Beşir Derneği gönüllülerinin yoğun ilgisi gözlemlendi. 16-17 Şubat tarihlerinde ,  Gaziosmanpaşa, Güngören, Şişli, Kırklareli, Çerkezköy, Beylikdüzü ve Büyükçekmece lokasyonlarında  yapılan kan bağışı çalışmalarında  toplam  1743  ünite kan toplayan Beşir Derneği, yaptığı bu hizmetle ile kan stoklarına destek vermeye devam ediyor.

 

 23-24 Şubat tarihlerinde devam edecek olan  eden kan bağışı organizasyonumuza tüm halkımız ve gönüllülerimiz davetlidir. Etkinlik detaylarına www.kankardesim.org üzerinden ulaşabilirsiniz.