Kapat

Beşir Derneği, Kamerunlular’ın da Müjdesi Oluyor

Beşir Derneği’nin açtığı Hz. Nuh (a.s) su kuyusu Kamerun’da hizmet vermeye başladı.

Su sorunlarının yaşandığı kıtaların başında Afrika gelmektedir. Bir taraftan yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizlikle mücadele edilirken diğer taraftan doğal kaynaklı sorunlar nedeniyle temiz suya ulaşım her geçen gün daha da zorlaşmaktadır.


Hz. Nuh’un (a.s) dünyada yaşanan en büyük afet öncesi kâinattaki canlıların hayatını sürdürmesi adına yaptığı gemi gibi insanlığın sağlığı, refahı ve mutluluğu için hizmet eden Beşir Derneği, Kamerun’da Hz. Nuh (a.s) Su Kuyusu’nu hizmete açtı.


Uzun süredir Afrika ve Asya ülkelerinde su kuyuları projesini yürüten Beşir Derneği, bu kez Kamerun’un Amfiley Bölgesi’nde yaptığı yeraltı ve yerüstü fizibilite çalışmaları sonucunda yerin 45 metre altında temiz suya ulaştı. Yıllardır temiz içme suyu sıkıntısı yaşayan bölgede açılan Hz. Nuh (a.s) Su Kuyusu’ndan 65 hanede mukim yaklaşık 300 kişi faydalanabilecek.


Mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi ve onların hamisi olarak hiçbir ayrım yapmadan paylaşmayı ve insanlığa hizmet etmeyi hedefleyen Beşir Derneği, bağışçılarının yardımlarıyla su kuyusu açma projelerine tüm hızıyla devam edecektir.Fotoğraf Galerisi