Kapat

Beşir Derneği, Kahramanmaraş’ta Gönüller Yapmayı Sürdürüyor

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği faaliyetlerle gönüller yapmaya devam ediyor.

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği faaliyetlerle gönüller yapmaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği Elbistan-Göksun ve Afşin Bölge Temsilcisi Fehmi Gözükara, Kurban Bayramı öncesi ve sonrası yapılan faaliyetlerle ilgili yerel basına bilgi verdi.

 

Gözükara, Elbistan başta olmak üzere Afşin ve Göksun ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelere her biri 5’er kilogramdan oluşan kurban paketi dağıtımını tamamladıklarını söyledi.

 

Gözükara, “Beşir Derneği Temsilciliği olarak, Elbistan, Afşin, Ekinözü, Göksun bölgesinde kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi olarak hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönülleri buluşturmak için yola çıktık. Bu kutlu yolda ülkemiz sınırları içerisinde 250 temsilcilik, 32 paylaşım noktası ve dünyanın 55 ülkesinde nerde mahzun ve mahcup gönül varsa onlara ulaşma gayreti içerisindeyiz. Kurban Bayramı münasebetiyle, “Kurban yakınlaşmaktır, paylaşmaktır’ düsturu ile alan el ile veren ellerin gönülleri de kucaklaştı. Tam bir paylaşma ikliminde gerçekleşen Kurban Bayram’ında Elbistan, Afşin ve Göksun ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelere her bir pakette 5 kg olan kurban paylarını dağıttık.  Bölgemizde her geçen gün daha çok ihtiyaç sahibine ulaşılmasına vesile olan derneğimize başta yardım konusunda duyarlılığı çok yüksek olan bölge halkına ve hayırların yerlerine zamanında ulaşmasında hizmet eden Beşir Derneği gönüllülerimize teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

 

PAYLAŞIM NOKTASI ÇALIŞMALARI

 

Elbistan’da faaliyete geçirdikleri Beşir Derneği Paylaşım Noktasını ile ilgili de konuşan Gözükara, ihtiyaç sahiplerinin kendilerine internet üzerinden yardım başvurusu yaptıklarını söyleyerek, “Biz de ihtiyaç sahiplerinin evlerinde çevrelerinde sosyal inceleme yapıyoruz. Yapılan inceleme, araştırma ve soruşturmalar neticesinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit ediyoruz.  İhtiyaç sahipleri rencide edilmeden, sanki bir marketten alışveriş yapar gibi diledikleri gıda, temizlik malzemesi, ayakkabı, konfeksiyon ve kırtasiye gibi ihtiyaçlarını temin etmeleri için sosyal marketimiz hizmetine devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

 


Fotoğraf Galerisi