Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği ile Van Dost Kapısı Derneği 160 Çocuğu Sünnet Ettirdi

Beşir Derneği Van Temsilciliği ile Van Dost Kapısı Derneği düzenlediği törenle 160 çocuğu sünnet ettirdi.

Bir açıklama yapan Van Dost Kapısı Derneği Başkanı Kasım Öztunç, "İhtiyaç sahibi 160 ailenin, çocuklarını sünnet ettirmek için başvuruda bulunduğunu belirtti.

 Beşir Derneği Van Temsilciliği ile  yapılan ortak çalışmalar neticesinde Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Murat Toprak, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Özcan Öktem ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini de aktaran Öztunç, “hastane yönetiminin gerekli tüm desteği memnuniyetle vereceklerini ifade etmeleri üzerine çocuklarımız Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi anestezi uzman doktorları tarafından tek tek muayene edilerek taramadan geçirildi. İlgili tahlil ve muayeneler yapıldıktan sonra hastalığı olan çocuklar çocuk doktoru ve diğer uzman doktorlar tarafından tedavi altına alındı. Tarama sonucu temiz çıkan çocuklarımız bir program dahilinde Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzman hekimleri tarafından steril ortamlarda ameliyathanede sünnet edildi." dedi. Öztunç ayrıca 160 çocuğun hem taramadan geçirildiğini hem tedavi edildiğini hem de sünnetlerinin yapıldığını söyledi.

Öztunç, teşekkür etti

Van Dost Kapısı Derneği Başkanı Kasım Öztunç, hastanede gönüllü olarak ve ücretsiz olarak sünnetleri gerçekleştiren Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Özcan Öktem, Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Barış Tükenmez, Başhekim Yardımcısı Operatör Doktor Necat Almalı, Çocuk Cerrahisi Operatör Dr. Ahmet Gözen, Operatör Dr. Cemal Parlak Gümüş, Üroloji Operatörü Dr. Veysi Kara, Anestezi Uzmanı Dr. Mustafa Özmen, sünnet yapılırken desteğini esirgemeyen ameliyathane çalışanları, Çocuk Cerrahi Servisi çalışanları ve Plastik Cerrahi ve Enfeksiyon Servis Çalışanları, Beşir Derneği Van Temsilcisi Mehmet Cavit Çakan, Dost Kapısı Derneği'nde görevli Mostar ve Semerkand Temsilcisi, hastanede görevli Biyolog Halis Gökyer ve diğer tüm çalışanlara teşekkür etti.


Fotoğraf Galerisi