Kapat

Beşir Derneği İdlib’te Yetimlerin Neşesi Olmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde Suriye’nin İdlib bölgesinde açılan Beşir Derneği Yardım Mağazası’na bir yenisi daha eklendi. Bayram öncesi açılışı gerçekleşen ikinci mağaza yetimlerin neşesi oldu.

Geçtiğimiz günlerde Suriye’nin İdlib bölgesinde açılan Beşir Derneği Yardım Mağazası’na bir yenisi daha eklendi. Bayram öncesi açılışı gerçekleşen ikinci mağaza yetimlerin neşesi oldu.


Beşir Derneği, mübarek Ramazan ayına büyük bir şevk, mutluluk ve heyecanla girdi ve yurtiçinde ve yurtdışında pek çok yardım faaliyeti yürüttü.  Türkiye’de kırka yakın bölgede para ödemeden alışveriş yapılabilen Beşir Derneği Yardım Mağazaları artık yurtdışında da hizmet vermeye başladı ve İdlib’teki savaş mağduru insanların için ikinci mağazanın açılışı gerçekleşti.


İdlib merkezinin yakınlarında bulunan, yoğun bombardıman altında kalmış ve binlerce ailenin yaşadığı Eriha bölgesinde açılan yardım mağazası, mahzun ve mahcup gönüllere bir müjde gibi doğdu. Beşir Derneği Yardım Mağazası’nın açılışında konuşan Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörü Abdülhakim Bayram, yetimlerin yüzlerinin gülmesine vesile olmaktan duyduğu bahtiyarlığı dile getirerek, ‘Ramazan’ın bereketi ve muhabbetiyle bugün burada Beşir Derneği Yardım Mağazamızın açılışını yaptık. Ramazan bereketi, yetimlerin neşesi oldu elhamdülillah. Savaş, her ne kadar buradaki insanların yüzlerinden tebessümlerini çaldıysa da bu tür hayır işleri yüzler güldürmeye vesile oluyor. Savaşın izlerini unutturup geleceğe umutla bakmayı sağlıyor’ şeklinde konuştu.


Çok sayıda yetim ve şehit ailesinin yaşam mücadelesi verdiği bölgede açılan ve ilk etapta bayramlık dağıtımını amaçladığımız mağazamızdan, sonraki süreçlerde ihtiyaç sahipleri ihtiyaç derecelerine göre belirlenen aylık miktarlar kadar düzenli olarak hiç para vermeden dilediğini alıp gidebilecek.


Fotoğraf Galerisi