Kapat

Beşir Derneği İdlib’te Yetimlerin Neşesi Oldu

Suriye’nin İdlib bölgesinde Beşir Derneği Yardım Mağazası açılışı gerçekleşti.

Beşir Derneği, mübarek Ramazan ayına büyük bir şevk, mutluluk ve heyecanla giriyor. Türkiye’de kırka yakın bölgede para ödemeden alışveriş yapılabilen Beşir Derneği Yardım Mağazaları artık yurtdışında da hizmet vermeye başladı ve İdlib’teki savaş mağduru insanların neşesi oldu.


İdlib’in 15 km yakınında bulunan, yoğun bombardıman altında kalmış ve 15 bin ailenin yaşadığı Teftenaz bölgesinde açılan yardım mağazası, mahzun ve mahcup gönüllere bir müjde gibi doğdu. Beşir Derneği Yardım Mağazası’nın açılışında konuşan Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, yetimlerin yüzlerinin gülmesine vesile olmaktan duyduğu bahtiyarlığı dile getirerek, ‘Ramazan’ın bereketi ve muhabbetiyle bugün burada Beşir Derneği Yardım Mağazamızın açılışını yaptık. Ramazan bereketi, yetimlerin neşesi oldu elhamdülillah.’ şeklinde konuştu.


Çok sayıda yetim ve şehit ailesinin yaşam mücadelesi verdiği bölgede açılan ve ilk etapta 200 ailenin yararlanabileceği mağazamızdan, ihtiyaç sahipleri ihtiyaç derecelerine göre belirlenen aylık miktarlar kadar düzenli olarak hiç para vermeden dilediğini alıp gidebilecek.


Giyimden gıdaya, kozmetikten temizlik malzemelerine varana kadar pek çok ürünün bulunduğu yardım mağazaları, çok yakında İdlib’in diğer kırsal kesimlerinde de hizmet verecek. Bölgedeki savaş mağduru aileler, neye ihtiyaçları varsa ve neyi beğeniyorsa ücret ödemeden alma imkânına kavuşacak.
Fotoğraf Galerisi