Kapat

Beşir Derneği İdlib Yardımları Devam Ediyor

Beşir Derneği Suriye Bölge Koordinatörlüğü kapsamında, Suriyeli savaş mağduru muhacir kardeşlerimize yönelik yardımları devam ediyor.

Başta İdlib’in Aldana, Alezha, Alfokraa, Alhadaba Alhdraa, Alkomonha, Almashed, Almazalem, Alrehma, Ared Almattar, Karea eman, Keta alrahma, Korbaa Homs, Naseam Alkaer, Omar Al- Faruk, Tal Alkramha ve Zemzem kamplarında olmak üzere diğer kırsal alanlardaki kamplarda da ekmek dağıtımları yapıldı. Her gün Kilis ve Reyhanlı’daki Beşir Derneği ekmek fırınlarından üretilen pita tipi ekmekler, Suriye’nin İdlib, Cerablus, Halep gibi ‘Fırat Kalkanı’ kapsamında kontrol altına alınan bölgelerde yaşayan savaş mağduru kardeşlerimize dağıtılıyor.

 

Günlük 160 bin kapasiteli fırınlarımız bölgede yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz için sürekli üretim gerçekleştirmektedir. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan fırınlarımızdan çıkan ekmekler diğer ilçelere taşıma usulüyle ulaştırılıyor.

 

Bu gibi yardımların yanı sıra Fırat Kalkanı kapsamındaki bölgelerde bulunan ‘Paylaşım Noktaları’ Çok sayıda yetim ve şehit ailesinin yaşam mücadelesi verdiği bölgede açılan mağazamızdan, ihtiyaç sahipleri ihtiyaç derecelerine göre belirlenen aylık miktarlarla düzenli olarak,  hiç para vermeden dilediğini alıp gidebiliyorlar.